Bragi Project Ears – vylepšenie zvuku na mieru

ZDROJ | Bragi

Firma Bragi predstavila novinku v podobe projektu personalizovaného vylepšenia zvuku pre ľudí so sluchovými problémami. Projekt nesie názov Bragi Project Ears.

Bragi na technológii PSAP (Personal Sound Amplification Product) spolupracovala s firmou Mimi Hearing Technologies. Technológia dostala podporu aj od amerického úradu Správy potravín a liečiv (FDA).

Technológia má spájať vylepšenie zvuku pri počúvaní s dizajnom podobným slúchadlám Bragi Dash. Pravdepodobne sa bude jednať o načúvací strojček, ktorý však nebude vyzerať ako klasický načúvací strojček.

Pozrite siBragi – inteligentné štuple ktoré reagujú na okolie za vás

V špeciálnom gadgete si budete môcť nastaviť rôzne úrovne zvukovej pomoci. Na zistenie, aký režim nastaviť, bude slúžiť test na vytvorenie unikátnej „vzorky“, tzv. Earprint. Následne sa slúchadlo automaticky nastaví.

Bragi by malo technológiu tiež prispôsobiť podľa toho, kde sa práve nachádzate. Project Ears tak bude vedieť, či ste práve v kancelárii, na ulici alebo v hlučnom prostredí.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=112&v=2Yh5nUUUU6o

Hlavnými devízami je dôraz na technológiu, pohodlie a dizajn, ktorý sa jednoducho zakryje a nebude ako päsť na oko.

Uvidíme, ako sa bude Projectu Ears dariť, pretože zatiaľ nepoznáme možný dátum vydania či bližšie detaily konceptu od Bragi.

ZdrojBragi

Komentáre k článku