BRABUS Electric – EQC na steroidoch, hoci iba malých

ZDROJ | BRABUS

BRABUS, dvorný úpravca nemeckého Mercedes-Benz, predstavil „svoj“ prvý elektrický model. Inak povedané, zobral si do parády SUV Mercedes-Benz EQC 1886 a mierne ho vylepšil. Mierne hlavne preto, že elektrický motor nie je možné vylepšovať a pridávať súčasti, ktoré výrazne zvyšujú jeho výkon.

ZDROJ | BRABUS

BRABUS Electric je tak po rôznych úpravách ponúkaný s výkonom 310 kW, čo je zhruba 422 koní. Pôvodná verzia EQC má 300 kw a 408 koní. Zlepšil sa však aj krútiaci moment, ktorý vzrástol o 50 Nm na 830 Nm. Dojazd s 8K kWh batériou je 360 km (WLTP).

Aj vďaka tomu je BRABUS Electric schopný vystreliť z pokoja na stovku za 4,9 sekundy. Maximálna rýchlosť 180 km/h ale ostala zachovaná.

Hoci Brabus upravil viaceré prvky exteriéri i interiéru, vyšívané logo 1886 na sedadlách ostalo zachované. Ostalo zachované aj logo Mercedes-Benz na volante. Všade inde ale logo nahradil BRABUS vlastným. Špeciálny je aj matný lak s „elektrickou“ grafikou. BRABUS Electric jazdí na 20-palcových diskoch.

ZDROJ | BRABUS

Zachované ostalo aj smiešne nabíjanie v domácej sieti – 7,4 kW. Našťastie 110 kW nabíjanie na DC nabíjačkách ostalo zachované tiež. Inak povedané, ide o mierne vylepšený Mercedes-Benz EQC, na ktorý si ale musíte pripraviť takmer 121 000 €.

ZDROJ | BRABUS

ZdrojBRABUS

Komentáre k článku