Bound – prehrávač audiokníh, ktorý si rozumie s cloudovými službami

Pomaly každý internetový obchod, ktorý predáva audioknihy, má aj vlastnú aplikáciu na ich prehrávanie. Čo ak však chcete mať všetky audioknihy pokope, prípadne hľadáte aplikáciu, ktorá by vám dokázala prehrať audioknihy, ktoré ste si kúpili ešte na fyzickom nosiči? V takom prípade vás zachráni Bound.

Bound je relatívne jednoduchý prehrávač, ktorý má len jeden účel a to prehrávať audioknihy. To znamená, že prehrávač si ukladá pozíciu, kde ste prehrávanie zastavili, do audioknihy dokáže vkladať záložky a zobrazuje, koľko času vám zostáva do konca celej knihy.

To sú však len základné funkcie, ktoré zvláda v podstate akýkoľvek prehrávač. Podstata aplikácie Bound je však v tom, že tieto audioknihy môžete do aplikácie importovať skrz najpopulárnejšie cloudové služby a prípadne aj cez webové prostredie.

V prípade cloudových služieb máte na výber Dropbox, Google Drive, iCloud Drive a OneDrive. Po autorizovaní týchto služieb sa môžete pohybovať v ich úložisku a zvoliť súbory, ktoré chcete do aplikácie stiahnuť.

Pozrite siNÁVOD | Ako využívať Spotify naplno aj počas leta?

V prípade webového prostredia musíte byť s telefónom a počítačom na jednej sieti, po čom sa vám na obrazovke smartfónu zobrazí IP adresa, ktorú zadáte do prehliadača na počítači, kde už iba prenesiete želané súbory.

Bound podporuje súbory s príponou .mp3, .m4a, .m4b a .aac. Vo väčšine prípadov teda nebudete mať problém s kompatibilitou a nahrávky audiokníh môžete kopírovať rovno do zariadenia bez potreby konverzie. Podmienkou je samozrejme to, aby audiokniha neobsahovala DRM ochranu.

Pozrite si7 inšpiratívnych technologických kníh na letné čítanie

Aplikácia vám navyše spríjemní počúvanie audiokníh aj večer a to vďaka zabudovanému časovaču, ktorý vypne prehrávanie po určenom čase. V samotnom prehrávači môžete meniť rýchlosť prehrávania (od 0,5x po 3x rýchlosť) a po stiahnutí súborov tiež môžete upravovať detaily súborov, vrátane obalu audioknihy.

Bound nie je žiadna komplexná aplikácia a to je dobré. Ak hľadáte spoľahlivý prehrávač na audioknihy, pri ktorom si nechcete robiť starosti s importom súborov, Bound vám poslúži viac než dobre.

Pri možnosti prenosu však predsa len chýba iTunes, ktorý umožňuje import súborov priamo do aplikácie bez nutnosti synchronizácie celého telefónu. To by však zrejme popieralo prívlastok „Cloud Audiobooks“ v názve aplikácie.

Bound – Cloud Audiobooks90%

Veľkosť:
39,9 MB
Platforma:
iOS 11.0 a vyšší
Cena:
4,49 €

Bound je prehrávač audiokníh, ktoré do aplikácie môžete importovať z ktorejkoľvek populárnej cloudovej služby, prípadne skrz webový prehliadač na počítači.

Komentáre k článku