Bose ukázal trio nových inteligentných reproduktorov

ZDROJ | Bose

Výrobcovia inteligentných reproduktorov dostávajú silného konkurenta. Bose, svetoznámy výrobca a firma, ktorá priniesla revolúciu vo svete audia, rozšírila svoje portfólio o inteligentné reproduktory. Amazon, Google, Sonos, či Apple sa tomu istotne veľmi nepotešia.

Spoločnosť Bose predstavila tri nové reproduktory. Ide o Bose Home Speaker 500 a Bose Soundbar 500 a 700. Všetky podporujú hlasového asistenta Amazon Alexa a môžu byť použité samostatne, alebo v multi-room režime.

Majitelia výrobkov od firmy Apple poteší informácia, že začiatkom roka 2019 získajú všetky tieto reproduktory podporu AirPlay 2. Čo sa týka podpory Google Assistant, Bose ju priamo nepotvrdila, ale podľa jej vyjadrenia sa zdá, až ani ten nebude chýbať.

ZDROJ | Bose

Na snímanie zvuku a hlasových povelov bude slúžiť až osem špeciálnych mikrofónov, takže dokážu veľmi dobre zachytiť hlas aj z diaľky a v hluku. Zdieľanie zvuku s reproduktormi zabezpečí Bluetooth, Wi-Fi a ethernetové LAN pripojenie.

Pozrite siZNAČKY | Bose – spoločnosť, ktorá priniesla revolúciu vo svete audia

Home Speaker 500 má údajne najširší zvukový prednes v porovnaní s inými inteligentnými reproduktormi, ktoré sú v súčasnosti na trhu. Jeho obal je vyrobený z jedného kusa eloxovaného hliníka s rozmermi 8 palcov na výšku, 6 palcov na šírku a 4 palce na hĺbku. Dva reproduktory vo vnútri sú nasmerované opačným smerom – takže sa zvuk odráža od stien a pomáha tak dosiahnuť výsledok ešte realistickejší, bez efektov a skreslenia.

ZDROJ | Bose

Soundbary 500 a 700 majú dodávať masívny výkon s elegantným dizajnom. Oba modely používajú proprietárnu technológiu spoločnosti ADAPTiQ, ktorá akusticky ladí zvuk do okolia. Soundbary sú vybavené aj zvukovým spätným kanálom HDMI a môžu byť spárované s bezdrôtovými reproduktormi pre tých, ktorí chcú počúvať 5.1 kanálové audio.

Pozrite siSony má prvé 2.1 a 3.1 soundbary s Dolby Atmos zvukom

ZDROJ | Bose

Oba soundbary umožňujú bezproblémové prepínanie zvuku pre hudbu alebo video pomocou diaľkového ovládača. Soundbar 500 je 1,75 palca vysoký, 4 palce hlboký a 31 palcov dlhý. Jeho väčší súrodenec má 2 palce na výšku, 4“ na hĺbku a 38 palcov na dĺžku.

ZDROJ | Bose

Aplikácia Bose Music umožní jednoducho prehrávať a zdieľať hudbu, ako aj pohodlne ovládať Bose Home Speaker 500, alebo oba soundbary. Ľahké je i nastavenie predvolieb aj pre viacerých používateľov. Ďalšie parametre reproduktorov firma zatiaľ neoznámila.

ZDROJ | Bose

Reproduktory sa začnú predávať v októbri. Cena Bose Home Speaker 500 je 399,99 dolárov. K dispozícii bude v čiernej a striebornej farbe. Soundbar 500 a 700 sa bude predávať za 549,95 a 799,95 dolárov. Farebné odtiene sú v arktickej bielej a čiernej Bose black.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojBose Press,Bose Home Speaker,Bose Soundbar 700

Komentáre k článku