Bose má vlastné okuliare pre rozšírenú realitu, no bez obrazovky

ZDROJ | Bose

Spoločnosť Bose známa najmä vďaka svojim prémiovým slúchadlám a reproduktorom, predstavila vlastné okuliare pre rozšírenú realitu. Pôjdu však proti prúdu a realitu nebudú rozširovať obrazom, ale zvukom.

ZDROJ | Bose

Okuliare pre rozšírenú realitu od spoločnosti Bose sú postavené na pokročilej zvukovej technológii, ktorá má používateľovi z tela okuliarov prenášať jasný a číry zvuk. Na rozdiel od známych okuliarov Google Glass, prípadne Microsoft HoloLens, tieto okuliare vôbec neobsahujú obrazovku či fotoaparát.

Pozrite siIntel Vaunt – smart okuliare, za ktoré sa nemusíte hanbiť

Namiesto toho na interakciu s používateľom budú využívať výhradne zvuk. V spojení s viacerými senzormi a s pripojeným smartfónom budú môcť okuliare neustále reagovať na okolie používateľa. Okuliare budú schopné používateľa hlasovo navigovať po letisku, informovať ho o zaujímavých budovách, na ktoré sa práve pozerá a samozrejme pomocou nich bude možné ovládať prehrávanie hudby.

ZDROJ | Bose

Okuliare by mali byť schopné komunikovať s aplikáciou pre iOS a Android, z ktorej budú môcť čerpať údaje o polohe a zrejme pomocou nej budú pristupovať k internetu. Bose plánuje investovať zhruba 50 miliónov dolárov do spoločností, ktoré sa budú sústrediť na vývoj aplikácií, služieb a technológií pre platformu Bose AR.

Pozrite siAj takto by mohli vyzerať AR okuliare od Apple

Možností využitia je mnoho a Bose má momentálne v rukách iba prototyp, ktorý sa najprv dostane do rúk skúseným vývojárom. Tí môžu hľadať pre slúchadlá ďalšie využitie ešte pred tým, než sa okuliare dostanú do predaja. Prvé vývojárske prostredie bude dostupné na stiahnutie už počas tohto leta. Bose okrem toho spolupracuje so spoločnosťami Strava, TripAdvisor, TuneIn, Yelp a tiež s univerzitným laboratóriom MIT Media Lab.

ZdrojBose

Komentáre k článku