Bose Lifestyle 600 a 650 – audio sytémy, ktoré potešia oči aj uši

ZDROJ | Bose

Profesionálna firma Bose si pre nás pripravila novinky v podobe dvoch perfektných audio systémov. Pripravte si miesto na Bose Lifestyle 600 a Lifestyle 650.

Oba systémy sa skladajú z centrálneho reproduktoru, bezdrôtového subwooferu, dvoch predných bezdrôtovoých reproduktorov a dvoch zadných bezdrôtovoých reproduktorov.

RECENZIABose Lifestyle 650 – vlajková loď domácej zábavy

Okrem domáceho kina môžete novinky využiť na plnohodnotné ozvučenie domu. Pomôže vám k tomu funckia SoundTouch, ktorá je pripojená so službami ako napríklad Spotify, Deezer či iTunes.

Oba systémy disponujú štýlovými „satelitnými“ reproduktormi, ktoré sú síce malé rozmerom, no mali by ponúkať ohromnú audio kvalitu.

Bose Lifestyle 6507
ZDROJ | Bose

Pozrite siBose SoundTouch 300 – soundbar, ktorý budete chcieť

Bose Lifestyle 600

Prvý model využíva dva reproduktory s konceptom krížového nasmerovania. Systém si môžete rozmiestniť po celom dome a bezdrôtovo cez Wi-Fi tak rozozvučiť celý dom.

Všetko ovládate cez aplikáciu v smartfóne. Stačí jediné poklepanie na displej a celý hudobný priestor vám začne hrať.

Vývojári z Bose sľubujú jednoduchú inštaláciu, ktorá samozrejme platí aj pri druhom systéme Bose Lifestyle 650.

Bose Lifestyle 6002
ZDROJ | Bose

Hlavná jednotka, ktorá bezdrôtovo komunikuje s ostatnými, disponuje 5x HDMI vstupom kompatibilným so 4K Ultra HD. Nechýbajú však ani koaxiálne či analógové možnosti prepojenia.

K jednotke sa pripojí najprv centrálny reproduktor a predné satelity. Ostatné reproduktory vrátane subwoofera ponúkajú bezdrôtovú možnosť.

Umiestnenie je na vás. Môžete si reproduktory nainštalovať na stenu, strop, podlahu či položiť na nábytok.

Následná inštalácia a kalibrácia systému by mala byť jednoduchá. Bose využíva špeciálnu jednotku, ktorú si umiestníte na hlavu a pomocou chodenia po miestnosti si systém urobí obraz a vy si následne nastavíte, ako chcete, aby vám systém hral.

Pozrite siBose QuietControl 30: Bluetooth slúchadlá so špičkovým zvukom a výdržou

Bose Lifestyle 650

Druhý drahší model obsahuje nový spôsob osadenia reproduktorov. 5.1 kanálový systém sa vám postará o perfektný hudobný, no v prvom rade filmový zážitok.

Spomínané satelitné reproduktory kategórie OmniJewel sú vstavané do hliníkového púzdra. Rozmer je iba 4,6 x 4,6 x 14 centimetrov. Disponujú však dvomi širokopásmovými akustickými meničmi, ktoré sú namierené proti sebe. Práve namierenie by malo zabezpečiť, že zvuk sa bude šíriť 360° po celej miestnosti.

Bose Lifestyle 650
ZDROJ | Bose

Bose zároveň hovorí o myšlienke využitia odrazených zvukových vĺn. Výsledkom by mal byť zvuk, ktorý prináša úplne iný, no revolučný zážitok. Ako sa hovorí, kým neuvidím (nebudem počuť), neuverím.

Oba systémy už sú dostupné na predaj v dvoch farebných spracovaniach – biela a čierna. Bose Lifestyle 600 za 3 589 eur a Bose Lifestyle 650 za 4626 eur.

Bose Lifestyle 6501
ZDROJ | Bose

ZdrojBose

Komentáre k článku