Bose Lifestyle 550 je najdostupnejší audiosystém pre domáce kino

ZDROJ | Bose

Známa americká spoločnosť Bose predstavila svoj najdostupnejší audiosystém pre domáce kino Bose Lifestyle 550. Napriek rozmerom reproduktorov dokáže ich zvukové podanie príjemne prekvapiť nejedného poslucháča.

ZDROJ | Bose

Bose sa už roky riadi chválihodnou zásadou: jediná vec, ktorá má pri reproduktoroch vyniknúť je ich zvuk. V tomto duchu je koncipovaný aj tento audiosystém – s využitím takmer neviditeľných reproduktorov zaistí kvalitnú reprodukciu, ktorá je pôsobivá nielen pri prehrávaní filmov, ale aj samotnej hudby.

ZDROJ | Bose

Sústava podporuje v režime domáceho kina Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS a Multichannel PCM. Hudba sa dá prehrávať cez Bluetooth, z domácej audiotéky na dátovom úložisku, alebo prepojením s aplikáciou Bose SoundTouch. Vďaka nej môže používateľ prehrávať hudbu zo streamovacích služieb (napríklad Spotify, Apple Music, Deezer a pod.) s ovládaním v rámci dosahu domácej Wi-Fi.

Pozrite siBose Lifestyle 600 a 650 – audio sytémy, ktoré potešia oči aj uši

ZDROJ | Bose

SoundTouch umožňuje vytvoriť komplexný systém bezdrôtového ozvučenia domácnosti. K tomu je potrebné nainštalovať do každej z miestnosti niektorý z bezdrôtových reproduktorov Bose SoundTouch 10, 20 alebo 30. V aplikácii si potom môže používateľ nastaviť režim prehrávania, v každej miestnosti iný výstup, alebo všade rovnaký.

ZDROJ | Bose

Základ Lifestyle 550 tvoria legendárne reproduktorové kocky Bose Virtual Invisible Speaker II. Ich rozmery sú naozaj veľmi malé, majú 9,4 x 8,13 x 8,2 cm, no spolu s bezdrôtovým subwooferom dokážu podať skutočne mohutný zvuk.

Pozrite siBose Lifestyle 650 – vlajková loď domácej zábavy

Srdcom zostavy je konzola, v ktorej sa nachádza moderná technológia pre audio a video s podporou 4K. Na konzole je celkovo šesť HDMI výstupov. O pohodlné spárovanie so smart zariadeniami sa postará NFC čip.

ZDROJ | Bose

Bose Lifestyle 550 sa dá ovládať aj hlasom pomocou ľubovoľného zariadenia s podporou Amazon Alexa. Stačí len v aplikácii Alexa vyhľadať v menu Skill položku Bose a potom postupovať podľa pokynov.

Lifestyle 550 je vybavený automatickým kalibračným systémom, ktorý dokáže optimalizovať zvukovú charakteristiku miestnosti. Používateľ si nasadí na hlavu headset so špeciálnou kalibračnou sadou s mikrofónmi a posadí sa na všetky miesta, kde zvyčajne počúva hudbu. Aplikácia potom pomocou referenčných zvukov zmeria vlastnosti priestoru a nastaví jednotlivé kanály tak, aby sa dostali k poslucháčovi v správny okamih a dosiahol sa požadovaný priestorový efekt.

Pozrite siSlovenský Domotron integroval reproduktory Bose Home v inteligentnej domácnosti

V balení sa nachádza konzola, 5 Bose Cube reproduktorov Virtual Invisible Speaker II, bezdrôtový basový modul Wireless Acoustimass bass module, headset ADAPTiQ, diaľkové ovládanie, káble a napájacie adaptéry.

ZDROJ | Bose

Audiosystém Bose Lifestyle 550 je už na našom trhu dostupný, jeho doporučená cena je 2 499 eur, čo určite nie je málo, ale za tieto peniaze dostane používateľ množstvo kvalitnej muziky.

ZDROJ | Bose

ZdrojBose

Komentáre k článku