Bosch ukázal riešenie, s ktorým si môžete vytvoriť smart-okuliare

ZDROJ | Bosch

Bosch Smartglasses Light Drive je unikátne riešenie, ktoré dokáže vytvoriť z bežných inteligentné okuliare. Tie sa dajú využiť pri šoférovaní auta či riadení bicykla.

Zariadenie sa dá pripojiť k viacerým typom okuliarov. Cyklisti tak môžu dostať šikovný head-up displej, ktorý ukazuje napríklad informácie o naplánovanej trase. Uplatnenie však nájde systém aj mimo ciest. Podľa uverejneného traileru dokáže systém ukazovať napríklad nákupný zoznam v obchode.

Pozrite siMilan Šlachta: Bosch neustále sleduje trendy

Samotný modul váži iba 10 gramov, takže ani nebudete cítiť, že ho máte nainštalovaný na okuliaroch. Výhodou je, že riešenie je univerzálne a dá sa použiť ako na dioptrické, tak na slnečné okuliare.

Šikovné riešenie od spoločnosti Bosch je určite lepšie než prvé pokusy o smart okuliare z dielne Google, ktoré dopadli fiaskom. Zároveň, spoločnosť Bosch sa venuje smart displejom pre elektrické bicykle už niekoľko rokov, takže má bohaté skúsenosti.

Bosch Smartglasses Light Drive sľubuje okrem lokalizačných služieb, aj možnosť komunikácie cez systém a tiež smart notifikácie z vášho smartfónu a integráciu kalendáru. Nechýba podpora pre aplikácie WhatsApp a WeChat. Ideálne by tiež bolo prepojiť informácie z bicyklu či automobilu a odosielať ich do systému okuliarov.

ZDROJ | Bosch

Pozrite siMercedes-Benz a Bosch testujú budúce plne autonómne taxíky

Všetky zobrazované informácie sa zobrazujú iba používateľom, takže by sa nemalo stať, že bude niečo vidno z druhej strany. Systém tiež sľubuje dobrú viditeľnosť aj počas slnečných dní.

Ide zatiaľ iba o predstavenie produktu, ktorý bude pravdepodobne ponúknutý firmám vyrábajúcim okuliare. Individuálne sa pravdepodobne nebude dať kúpiť. Cena či prípadné dodanie na trh zatiaľ známe nie sú.

ZdrojBosch

Komentáre k článku