Bosch predstavil unikátny elektrický bicykel s funkciou ABS

ZDROJ | Bosch

Aj vo sfére elektrických bicyklov sa dá stále vymyslieť niečo nové. Dokazuje to aj nemecká spoločnosť Bosch, ktorá je jednou z najvýznamnejších predstaviteľov tohto priemyslu.

Elektrické bicykle sú čoraz populárnejšie a platí to aj na Slovensku, kde sa tešia vysokej obľube medzi staršími cyklistami.

ZDROJ | Bosch

Pozrite siBosch ConnectedWorld 2020 – prepojené tech budú všade

Bosch eBike Design Vision je ako už názov napovedá iba konceptom, ktorý by sme však veľmi chceli vidieť aj na cestách a to pre originálny dizajn. Týka sa to najmä kolies, ktoré pôsobia veľmi sviežo oproti jednotvárnym elektrickým bicyklom, ktorými je trh posledné dni už presýtený. Bicykel disponuje rámom z uhlíkových vláken, čiže hmotnosť by mohla byť relatívne nízka. 625 Wh Batéria sa nachádza v ráme a dá sa vybrať a nabíjať oddelene od bicykla.

Bicykel je koncipovaný ako mestský elektrobicykel, ktorý sa ideálne hodí na cestu do práce, no zvládne aj ťažší terén. Bicykel disponuje vynoveným počítačom Nyon, ktorý by sa mal na trhy dostať ešte koncom tohto roku. Počítač je plnohodnotne integrovaný do riadidiel bicykla a pôsobí futuristicky.

„Našim cieľom pri vývoji eBike Design Vision bicykla je ukázať, čo je dnes už možné pri súčasnom funkčnom dizajne a zistiť, kam nás táto cesta môže v budúcnosti doviezť“, vyjadril sa Claus Fleischer, CEO Bosch eBike Systems.

ZDROJ | Bosch

Pozrite siBosch predstavil Virtual Visor, plne priehľadnú slnečnú clonu do automobilov

Diaľkové ovládanie počítaču je umiestnené v riadidlách. Samozrejmosťou sú zabudované LED svetlá. Zaujímavou funkciou je zabudovaný systém Bosch eBike ABS – Ide o stabilizačný systém, ktorý oceníte pri brzdení a ktorý by mal zabrániť zdvihnutiu bicykla pri použití prednej brzdy.

Bicykel od Bosch vyzerá perfektne. Škoda len, že ide o koncept, no ostáva veriť, že Bosch ponúkne aj plnohodnotný elektrický bicykel, ktorý sa bude dať kúpiť. Čo na novinku z dielne nemeckej spoločnosti Bosch poviete?

ZdrojBosch

Komentáre k článku