Bosch posúva hranice bezpečnostných kamier HD obrazom

Najnovšia generácia bezpečnostných kamier spoločnosti Bosch opäť posúva hranice. Trojica kamier sa pýši extrémne kvalitný obrazom aj v zlých svetelných podmienkach.

Najnovšie prírastky do portfólia bezpečnostných kamier spoločnosti Bosch vďaka vysokokvalitnému obrazu posúvajú možnosti Essential Video Analytics, EVA, na novú úroveň. Aj v zlom svetle dokážu rozpoznať a sledovať objekt. Kamery sa pýšia kompaktným telom, vďaka čomu je inštalácia skutočne jednoduchá, a tiež kompatibilitou so Bosch príslušenstvom.

Bosch DINION IP 3000iZDROJ | Bosch

Kamery so systémom EVA sú vhodné pre malé a stredné firmy, komerčné prevádzky a sklady. Softvér ľahko deteguje, sleduje a analyzuje pohybujúce sa objekty a zároveň dokáže potlačiť rušivé elementy, ktoré by vyvolali zbytočný poplach. Kamery vďaka rozlíšeniu do HD 1080p  1 920 x 1080 pixlov posúvajú systém EVA na novú úroveň. Naviac zvládnu 30 snímkov za sekundu. 5 Mpx verzia zvládne 20 ips. Pre lepší vykreslenie tmavých častí scény kamery používajú HDR. Nechýba inteligentná redukcia šumu a infračervené snímanie do 25 metrov.

Pozrite siInteligentná videoanalýza od Bosch presahuje hranice bezpečnosti

 

Novinky dokážu kombinovať H.265 multi-stream s M-JPEG streamom, čo oceníte, ak by ste chceli použiť video manažment tretej strany. Multi-stream môžete využiť tak, že popri hlavnom vysielaní môže byť to sekundárne ako záložné alebo vysielané v nižšej kvalite. Tretie súčasné vysielanie využíva I-snímky prvého vysielania pre záznam. Posledné štvrté, zasa pracuje s .JPG súbormi.

Bosch FLEXIDOME IP 3000iZDROJ | Bosch

Ako sme už spomenuli vďaka kompaktným rozmerom je inštalácia kamier veľmi jednoduchá. Na jednoduchosti tiež pridáva PoE systém, teda zapojenie jediného káblu na plnú prevádzku kamier. Teda energia, informácie a ovládanie prúdia cez Ethnernetový kábel.

Pozrite siBosch investuje do IoT technológií a zelenej budúcnosti

Kamery sú ďalej vybavené denným a nočným režimom do 30 metrov, alarmom pre neoprávnenú manipuláciu, či funkciou spustenia alarmu ak mikrofón zachytí hluk z podozrivého frekvenčného spektra. To si vie používateľ podľa potreby nastaviť. Kamery tiež ponúkajú možnosť obojsmernej komunikácie, v takomto prípade je však potrebné pripojiť externý reproduktor. Dôvodom je nutná garancia celistvosti kamier z dôvodu bezpečnosti.

Bosch FLEXIDOME IP micro 3000iZDROJ | Bosch

Všetky novinky sú vybavené slotom na microSD kartu s kapacitou do 2 TB pamäte. Vďaka vstavanej RAM pamäti kamery dokážu úložný priestor šetriť na microSD karte. Spravovať záznam je možné pomocou softvéru Bosch Video Recording Manager, s obrazom sa však dá pracovať aj priamo. Prístup k ovládaniu je aj z webového rozhrania, pre dosiahnutie čo najvyššej miery bezpečnosti je použité 3-stupňové zabezpečenie heslom.

Nových kamerách od Bosch nechýba možnosť spojenia prostredníctvom IP rozhrania so zabezpečovacím systémom Bosch B/G série. Toto riešenie dokáže pracovať s metadátami z EVA a IVA vo forme virtuálnych poplachov, vďaka čomu sa dá vytvoriť komplexné bezpečnostné riešenie. EZS zabezpečovacie systémy tiež môžu slúžiť na ovládanie iných prvkov.

Model Bosch DINION IP 3000i je už v predaji za 528 € v 5 Mpx verzii, model FLEXIDOME IP 3000i si kúpite za 491 €. Model FLEXIDOME IP micro 3000i, ktorý nemá infračervenú kameru, je v najvyššej konfigurácii v ponuke za 310 €. Viac sa o bezpečnostných kamerách značky Bosch dozviete na stránke boschsecurity.com

Článok bol pripravený v spolupráci s Robert Bosch S.A.

ZdrojBosch

Komentáre k článku