Bosch Kiox – odolný počítač pre váš elektrobicykel

ZDROJ | Bosch

Firma Bosch je známa tým, že sa venuje výrobe batérií a počítačov pre eletrobicykle. Najnovšie na konferencii IFA 2018 predstavila nový odolný počítač Bosch Kiox.

Novinka ponúka športový dizajn, ktorý je chránený odolnou vrstvou a tiež 1,9″ displejom s Gorilla Glass, ktorý je odolný voči poškriabaniu a jeho jas sa automaticky prispôsobuje podľa okolitého svetla. Znamená to, že Kiox by mal byť dobre čitateľný aj počas silného slnka alebo tmy. Počítač sa ovláda oddelenou konzolou.

ZDROJ | Bosch

Pozrite siHaibike XDURO Urban 28 2015 – rýchlik určený do mesta

Čo sa týka informácií, počítač meria rýchlosť, výkon, srdcový tep či stav batérie elektrobicykla. Informáciu o srdcovom tepe dokáže počítač zistiť pomocou hrudného pásu, ktorý sa dá cez Bluetooth prepojiť s počítačom Bosch Kiox. Cez Bluetooth je tiež možné sťahovať aktualizácie pre počítač bez potreby káblového pripojenia.

Čo sa týka podpory snímača srdcového teplu, Bosch na stránke píše, že podporuje napríklad hrudný pás Polar H7. My veríme, že Bosch nezabudlo na podporu aj smart hodiniek ako napríklad Apple Watch alebo športových hodiniek od Garmin, ktoré by údaje o srdcovom tepe mohli tiež prenášať na displej počítaču.

ZDROJ | Bosch

Počítačový softvér vás bude za jazdy aj motivovať. Ak napríklad pôjdete pomalšie ako je vaša priemerná rýchlosť, počítač vás na to upozorní.

V balení okrem počítača a ovládača dostanete aj šikovný magneticky držiak na bicykel, ktorý si viete umiestniť na riadidlá. Počítač má tiež zabudované tlačidlo pre zapnutie svetiel a tiež Walk assistance na podporu tlačenia bicykla.

ZDROJ | Bosch

Pozrite siBosch spustí „zelenú vlnu“ pre autonómne autá

Čo sa týka módov, počítač Bosch Kiox dostal päť možností podpory elektrobicykla – Turbo (najvyššia podpora, kratšie vzdialenosti), Sport/eMTB (vysoká podpora, off-road trasy), Tour (stredná podpora, dlhé trasy), Eco (slabá podpora a veľké vzdialenosti) a Off (vypnutá podpora).

Počítač bude bližšie predstavený v septembri, kedy by sme sa mohli dozvedieť viac o cene a dostupnosti.

ZDROJ | Bosch

ZdrojBosch

Komentáre k článku