Bosch chce byť v e-bikoch jednotkou, má novú 750 Wh batériu i motor

ZDROJ | Bosch

Nemecký Bosch patrí dlhodobo vo svete elektrických bicyklov medzi popredných hráčov. Chvíľu je hore, chvíľu zas dole, no opäť chce byť najlepší. Predstavil nielen nový motor či batériu, ale aj celý systém pre ekosystém elektrobicyklov. Bude smart.

Ten má byť smart a vďaka nemu dosiahnu elektrické bicykle ešte lepšie výsledky ako doteraz. Veľkou novinkou je appka eBike Flow, ktorá má byť akýmsi kľúčovým komponentom. Vďaka appke bude možné updatovať systém elektrického bicykla, vylepšovať ho a nastavovať. Samozrejmosťou má byť aj sledovanie športových aktivít.

Zaujímavosťou je i možnosť ochrany elektrického bicykla. Aj staršie bicykle má byť pritom možné vybaviť systémom na sledovanie – ConnectModule. Okrem sirény alebo podobného zvuku na odstrašenie zlodeja bude možné aj v prípade ukradnutia bicykla ho vystopovať práve cez mobilnú appku.

ZDROJ | Bosch

Budúcnosť connected ebike ale Bosch vidí ešte ďalej:

Novinkou z iného súdka, ale veľmi podstatnou je i nová batéria PowerTube 750. Už z názvu je jasné, že bude ponúkať 750 Wh energie. Na jedno nabitie má ponúknuť zhruba o 20% väčší dojazd ako súčasná top batéria Bosch (konkurencia má kapacitne väčšie) s kapacitou 625 Wh, okolo 100-140 km v ideálnych podmienkach. Jej tvar má byť ideálny pre riešenia batérií priamo v spodnom ráme. Má 4,4 kg.

ZDROJ | Bosch

Pre lepšie a rýchlejšie nabíjanie Bosch predstavil aj novú 4A nabíjačku. Má ísť o ľahkú nabíjačku aj na cesty. Na nabitie 750 Wh batérie ale potrebuje až 6 hodín. Našťastie na 50% kapacity jej stačia iba dve hodiny nabíjania.

ZDROJ | Bosch

Bosch vynovil aj centrálny motor Performance Line CX určený hlavne pre horské e-biky, využitie si ale nájde aj v trekingových bicykloch. Má aj špeciálny režim eMTB pre optimálnu kontrolu a ovládanie v teréne. Motor ponúkne krútiaci moment na úrovni 85 Nm. Samozrejmosťou je aj spojenie s appkou eBike Flow napríklad aj pre vytvorenie vlastných jazdných režimov.

ZDROJ | Bosch

Aby bolo všetko prehľadnejšie, Bosch predstavil nový displej pre e-biky, Kiox 300. Pomerne malý displej dokáže zobraziť všetko podstatné, komunikuje aj s novým ovládačom.

ZDROJ | Bosch

Na nový motor a batériu by sa hodilo aj nové ovládanie. Nechýba teda ani to. Má informačný displej z LED diód, ktoré jasne ukazujú kapacitu batérie v každom počasí. Cez appku sa pripája k ostatným smart systémom e-biku od Bosch.

ZdrojBosch

Komentáre k článku