Boom elektromobility na Slovensku? Konečne!

Okrem večnej nespokojnosti a neprajnosti sme na Slovensku len málokde na prvom mieste. Iné to nie je ani v elektromobilite, kde sa rozhodne nemôžeme radiť medzi svetovú, resp. európsku špičku.

Objavili konečne ospalí slovenskí vodiči a vodičky čaro, praktický úžitok a ekologický dosah elektromobilov? Nové údaje totiž ukazujú, že sa v priebehu 12 mesiacov zdvojnásobil počet vodičov registrovaných v nabíjacej sieti GreenWay a zároveň sa nabíjalo trikrát viac energie v porovnaní s rovnakým obdobím v minulom roku.

Pozrite siTesla v elektromobiloch za 25 000 USD nasadí „žiletkové“ batérie BYD

Ak sa pozrieme na mesiac júl, môžeme vidieť, že vodiči „prečerpali“ do svojich elektromobilov spolu až 320 Mh energie, čo je viac, ako za celý polrok 2020. Tento rok sa spotrebovalo od januára do júla vyše 1,2 GWh energie, čo predstavuje 200 % nárast.

Ešte zaujímavejšie to vyzerá, ak si túto energiu premeníme za benzín. Energia dodaná len zo siete GreenWay umožnila prejazdiť viac než 6 miliónov km. Na rovnakej trase by autá so spaľovacím motorom spotrebovali až 500 000 litrov benzínu!

Júl 2021 bol pre GreenWay rekordný. Za jediný mesiac sa v jeho sieti spotrebovalo 320 MWh energie a uskutočnilo 20 tisíc nabíjacích relácií. Ide o nárast o viac ako 250 % v porovnaní s júlom 2020.

„Podľa nášho názoru je rekordná úroveň používania našich nabíjačiek odozvou na veľký nárast počtu registrácií elektromobilov,“ povedal Peter Badík, Managing Partner z GreenWay. „Je zrejmé, že rastie počet rodinných vozidiel, ktorými ľudia jazdia na dovolenku a za oddychom. Priemerný mesačný objem spotrebovanej energie sa u bežného klienta GreenWay v priebehu roka zvýšil o takmer 40%.“

Pozrite siŠéf Volkswagen Group o IONITY: „Je to čokoľvek, len nie zážitok z nabíjania“

Dodávame, že GreenWay je jednou z najintenzívnejšie sa rozvíjajúcou sieťou nabíjania elektromobilov v strednej Európe. Funguje od roku 2011 a momentálne má vo svojej sieti 400 verejných nabíjacích staníc. Medzi najobľúbenejšie nabíjacie stanice na Slovensku patria stanice pri nákupných centrách OC Dubeň v Žiline, Aupark v Bratislave, M park v Považskej Bystrici, Europa SC v Banskej Bystrici a Max v Poprade. Veľké využitie má aj ekologický nabíjací hub pri spoločnosti Dalitrans Veľké Bierovce a nabíjacia stanica Todos/OMV Ružomberok.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku