Bonjour – zobúdzajte sa inteligentnejšie

ZDROJ | Kickstarter

Po Google konferencii a jeho predstave o inteligentnej domácnosti na seba ostatní výrobcovia nenechali dlho čakať. Konkuruje mu Amazon Echo a po novom aj Bonjour. Inteligentný pomocník v tvare budíka, ktorý sa má postarať o jeho majiteľa i domácnosť.

Pozrite siČo nám ukázal tento týždeň gigant Google?

https://www.youtube.com/watch?v=BZDFcRNUzik

Na videu sa snaží projekt prezentovať čo najlepšie a všetko funguje perfektne. Môže sa ale Bonjour uchytiť, keď mu konkurujú oveľa väčšie spoločnosti?

Pozrite siGoogle Home – umelá inteligencia aj v domácnosti

bonjour-5
ZDROJ | Kickstarter

Ako sme už spomínali, na prvý pohľad vyzerá produkt ako budík. V strede je okrúhly displej, ktorý lemuje reproduktor. Ráno by sa tak nemalo stať, že zaspíte. A zaručiť by to malo aj údajne príjemné zobúdzanie, počas ktorého môže hrať obľúbená hudba.

Pozrite siKomentár 41. týždeň: Ako Iron Man vyškolil Zuckerberga

bonjour
ZDROJ | Kickstarter

Bonjour myslí aj na informácie, ktoré by mohli byť užitočné do dňa. Používateľ si preto môže vypočuť napríklad predpoveď počasia či stav premávky.

bonjour
ZDROJ | Kickstarter

 

Bonjour používa umelú inteligenciu a algoritmy na zistenie toho, čo máte radi. Tieto informácie následne použije pri budení. Vývojári tiež hovoria o plynulej konverzácii so zariadením či proaktívny prístup, teda zisťovanie informácií predtým, ako sa ich opýtate. Obdoba Google Now.

Pozrite siGoogle Now dospeje a bude sa volať Google Assistant

bonjour-4
ZDROJ | Kickstarter

Budík sa takisto vie postarať o domácnosť, aspoň v niektorých prípadoch. Pracuje so zariadeniami, akými sú napríklad Nest, WeMo, Philips Hue či dokonca s niektorými zabezpečovacími systémami. Neskôr sa na základe zvykov používateľa naučí predvídať, čo a kedy môže majiteľ vyžadovať.

Pozrite siPhilips Hue white ambiance – ideálne na vstávanie i zaspávanie

bonjour-2
ZDROJ | Kickstarter

Na Bonjour sa bude nachádzať aj tlačidlo, ktoré má podľa slov jeho zakladateľov vypnúť odpočúvanie v domácnosti. Necháme ale na každom, ako veľmi bude tomuto prehláseniu dôverovať.

bonjour-3
ZDROJ | Kickstarter

A ak by ste o podobného pomocníka mali záujem, za 124 dolárov už aj s poštovným zostávajú posledné kusy. Stanovená vyzbieraná čiastka sa už niekoľko násobne prevýšila a prví zákazníci by mali dostať svoje ahoj v júni budúceho roka.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku