Bolt sa rozšíril do ďalších 6 slovenských miest, pribudnúť majú i ďalšie

ZDROJ | Bolt

Estónsky Bolt na Slovensku začal ešte ako služba Taxify v roku 2016, no po pár rokoch sa premenoval práve na „maticovú“ službu Bolt. Dnes sa k 8 slovenským mestám pridáva ďalších 6 menších miest, ktoré v appke Bolt nájdete pri hľadaní odvozu.

ZDROJ | Bolt

„Dopyt po dostupnejšej, pohodlnejšej a zodpovednejšej mobilite cítime zo strany desiatok miest a obcí. A my sme tu na to, aby sme ju ľuďom dopriali,“ hovorí Eduard Suchánek, country manager pre Slovensko.

Aj preto Bolt okrem Banskej Bystrice, Bratislavy, Košíc, Nitry, Prešova, Trenčína, Trnavy a Žiliny nájdete už aj v mestách ako Humenné, Levice, Malacky, Michalovce, Liptovský Mikuláš a Šamorín.

ZDROJ | Bolt

Zaujímavosťou je, že kým doteraz Bolt budoval flotilu svojich „vlastných“ vodičov, v týchto menších mestách sa spolieha na lokálne taxislužby. Napríklad vstup do Šamorína naplánoval Bolt v spolupráci s taxislužbou Taxi Plus. „Z platforiem, akou je aj Bolt, sa stal na Slovensku významný hráč v oblasti prepravy, nakoľko prináša okrem iného možnosť rýchleho odvozu. Začiatok spolupráce s Boltom je výborný, verím, že si získa aj obľubu medzi ľuďmi,“ povedal Dezider Rigó z Taxi Plus. 

Takýmto spôsobom chce Bolt rýchlejšie „vstúpiť“ aj do ďalších slovenských miest. „Sme pripravení spustiť našu platformu v spolupráci s miestnymi taxislužbami aj v ďalších mestách. Budeme radi, ak sa nám ozvú taxislužby v mestách, kde Bolt ešte nie je dostupný. Sme pripravení rozprávať sa o prípadnej spolupráci,” vyzval Suchánek.

Bolt zatiaľ nešpecifikoval, ktoré ďalšie mestá pribudnú na „mape pokrytia“. Vďaka tejto zmene ale môžu pribúdať mestá podstatne rýchlejšie ako doteraz. Veď za 5 rokov sme sa dočkali Boltu v 7 mestách.

ZdrojBolt

Komentáre k článku