Bolt po kolobežkách spúšťa už aj krátkodobý prenájom elektrobicyklov

ZDROJ | Bolt

Estónsky Bolt (predtým Taxify) na Slovensko prišiel podstatne neskôr ako slávnejší Uber, no stihol ho už predbehnúť s doručovaním jedla a neskôr aj s prenájmom kolobežiek v Bratislave, ale aj Košiciach. Žiaľ, na krátkodobý prenájom elektrických bicyklov si v našich dvoch najväčších mestách musíme ešte počkať. Ich prenájom štartuje dnes v Paríži.

ZDROJ | Bolt

Napriek tomu ide o pozitívnu správu, keďže Slovensko patrí medzi niekoľko krajín (presnejšie 9), kde Bolt ponúka prenájom kolobežiek. Už zabehnutá platforma ho tak predurčuje na to, aby sa zdieľané bicykle objavili aj u nás. Kedy to bude ale nie je známe, Bolt sa nechal iba počuť, že v priebehu tohto roka prídu elektrobicykle aj do ďalších európskych metropol.

Bolt je tak prvou prepravnou platformou v Európe, ktorá ponúka prostredníctvom jednej aplikácie pod jednou značkou elektrické bicykle, kolobežky a prepravu osôb autami. Služba zdieľaných elektrických bicyklov má byť podľa spoločnosti súčasťou ekologicky zameraného plánu firmy Bolt – Green plan.

ZDROJ | Bolt

Bolt sa ním zaväzuje k dlhodobému znižovaniu ekologickej stopy jej fungovania pridaním ďalších zdieľaných a elektrických vozidiel do platformy. Medzi ciele Green plan patrí aj kompenzácia emisií CO₂ v európskom dopravnom sektore do roku 2025 o najmenej päť miliónov ton, ako aj zníženie emisií pridaním ďalších druhov ekologickej prepravy, z ktorých si môžu cestujúci vyberať.

„Naša nová služba zdieľaných elektrických bicyklov je tiež odpoveďou na zvýšený dopyt po jednoduchých a ekologických druhoch dopravy, ktorý zaznamenal rast v európskych mestách v dôsledku opatrení prijatých s cieľom zabrániť šíreniu COVID-19. Sme presvedčení, že takéto druhy mikromobility by mali byť užívateľom prístupné a dostupné, najmä v časoch, ako sú tieto,“ povedal Roman Sysel, regionálny manažér spoločnosti Bolt pre strednú Európu Bolt.

Pre využívanie služby zdieľaných bicyklov stačí aktualizovať appku Bolt a vyhľadať v nej ikonku bicykla, rovnakým spôsobom ako je to momentálne pri voľbe kolobežky. Bicykel sa odomkne oskenovaním QR kódu, ktorý je na každom bicykli unikátny. Na konci jazdy môže používateľ zaparkovať bicykel v jednej z vyhradených parkovacích zón zobrazených v aplikácii. 

ZDROJ | Bolt

ZdrojBolt TS

Komentáre k článku