Bollinger predbehol Teslu, má plne elektrický pick-up, ale za šialenú cenu

ZDROJ | Bollinger

Americká start-upová automobilka Bollinger svoje prvé plne elektrické off-road vozidlá buduje už roky, počas ktorých sme mohli vidieť jednotlivé fázy vývoja. Nedávno modely B1 a B2 Bollinger odhalil konečne aj oficiálne a tým predbehol aj očakávanú novinku od Tesly a jej pick-up. Dnes poznáme už aj ich cenu a dostupnosť. Mnohých však nepoteší.

Bollinger B1 a B2 sú prvé dva elektromobily mladej automobilky, ktoré budú v predaji už čoskoro. Presnejšie sa začnú vyrábať už budúci rok a k prvým zákazníkom sa dostanú v priebehu roku 2021. Automobilka má vraj už všetko pripravené pre výrobu.

ZDROJ | Bollinger

Tým najzásadnejším ani nie je ich technická špecifikácia, na ktorej si automobilka dala záležať, ale cena. Tú žiaľ ale prestrelila. Elektrické off-roady budú začínať na sume 125 000 dolárov, ktorá je ale navyše bez tamojších daní. Doplnková výbava zatiaľ nie je známa, no zadarmo nebude určite.

Pozrite siBollinger predstavil nové verzie terénnych elektromobilov B1 a B2

ZDROJ | Bollinger

Problém je hlavne v tom, že elektrické obry Bollinger nie sú vyrábané ako luxusné modely s množstvom výbavy, ktorá má zákazníkov hýčkať. Zabudnúť môžete na elektrické sedačky v koži, resp. ekokoži, novinky nemajú ani okná, ktoré by bolo možné ani len manuálne stiahnuť, nie to ešte pomocou elektromotora (vysúvajú sa iba do strany).

ZDROJ | Bollinger

Sú to proste drsné off-road automobily so síce prepracovanými detailami a extrémnou odolnosťou, no majú byť primárne ako pracovný nástroj. Na druhej strane podobne bol na tom roky aj Mercedes-Benz triedy G a dnes je z neho ikona.

Aktuálne je možné si niektorý z dvojice predobjednať za vratný depozit 1 000 dolárov cez web výrobcu.

ZdrojBollinger

Komentáre k článku