BMW i Vision Dynamics – nový konkurent pre Teslu?

ZDROJ | BMW

Na Frankfurt Motor Show sa BMW pochválilo svojím novým projektom, tentokrát sa jedná o koncept elektrického luxusného auta BMW i Vision Dynamics.

https://www.youtube.com/watch?v=GUZsJgGqRd4

4-dverový tátoš sľubuje dojazd 600 kilometrov na jedno nabitie, čím sa doťahuje na priekopníka v elektrických automobiloch, auto Tesla

Napriek tomu, že sa jedná iba o koncept, BMW i Vision Dynamics vyzerá, že sa ho môžeme dočkať v najbližších rokoch. Do roku 2025 BMW sľubuje, že bude ponúkať 12 plne elektrických modelov ich áut. V tomto portfóliu majú byť sedany, športové autá a aj SUV.

Maximálna rýchlosť BMW má byť 190 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h má prebehnúť do štyroch sekúnd. Po dizajnovej stránke sa jedná o nádherne spracované auto, aj keď predná maska pôsobí celkom odvážne.

ZDROJ | BMW

Pozrite siBMW i3 zvládne cestu z Bratislavy do Banskej Bystrice

Veríme, že sa tento zaujímavý koncept čoskoro zmení na realitu, keďže po BMW i3 a hybridnom i8 chýba tejto nemeckej automobilke akýsi medzičlánok, ktorý by aj dobre vyzeral a zároveň by sa nepredával za cenu trojizbového bytu.

Elektroautá sú budúcnosťou a trendom na najbližších 10 rokov, o ktorom budeme počuť každým dňom viac. Nie je to iba BMW. Na tento pokrok zareagovali všetky známe automobilky vrátane Volvo, Jaguar Land Rover, Volkswagen, Mercedes, Audi a ďalšie.

ZDROJ | BMW

Pozrite siMercedes-Benz plánuje do roku 2022 elektrickú verziu všetkých vozidiel

Otázkou ostáva, či je reakcia týchto spoločností odpoveďou na dopyt po týchto autách, alebo odpoveďou na plánované zákazy jednotlivých krajín predávať autá na fosílne palivá v rádiuse najbližších 20 rokov. Už v tom nie sú iba krajiny Európy, ale aj gigant v podobe Číny.

BMW i Vision Concept je tak iba jednou z prvých lastovičiek značky BMW, po ktorej sa môžeme určite tešiť aj na ďalšie modely.

ZdrojBMW

Komentáre k článku