S BMW budete môcť ovládať smart domácnosť na diaľku

ZDROJ | BMW Labs

Ak snívate o on-line aute, ktoré by dokázalo samo komunikovať s vaším inteligentným domom, potom práve na splnení vášho sna pracuje BMW. Integrácia služieb IFTTT do vozidla by mohla priniesť práve takéto funkcie.

Pozrite siNajlepšie prepojeným autom je Mercedes-Benz triedy S

Čo je IFTTT?

IFTTT je bezplatná internetová služba, ktorá umožňuje používateľom vytvárať reťazce jednoduchých podmienených príkazov, nazývaných „recepty“. Tie sú spúšťané na základe zmeny iných webových služieb, ako je Gmail, Facebook, Instagram, alebo Pinterest. IFTTT je skratka z „If This Then That“ („Ak to, potom toto“, vyslovované ako „gift“ (dar) bez „g“).

Rovnako, ako mnoho iných automobiliek, aj BMW zavádza do svojich vozidiel rozmanité on-line služby, v tomto prípade prostredníctvom BMW ConnectedDrive. Pre vývoj a overovanie ďalších programov a aplikácií skúša BMW osloviť zákazníkov prostredníctvom nového bezplatného portálu BMW Labs, spusteného 19. januára.

BMW IFTTTapps
ZDROJ | IFTTT

Tu sa využívajú práve služby/recepty IFTTT, takže prostredníctvom IFTTT je kanál BMW Labs momentálne možné prepojiť s 272 rozličnými kanálmi. Sú medzi nimi služby ako Facebook, Twitter, Google Drive a e-mail a IFTTT je možné prepojiť tiež so zariadeniami inteligentných domov, akými sú napríklad svietidlá Philips Hue, Nest a Netatmo. Ďalšie „recepty“ postupne pribudnú.

Aplikácie založené na GPS môžu po identifikácii konkrétnej polohy iniciovať napríklad otvorenie garážovej brány, keď prichádzate domov, alebo zapnutie osvetlenia v určitej časti domu (v garáži a na chodbe a pod.).

Podobne po odchode z domu môže aplikácia príslušné spotrebiče automaticky vypnúť. IFTTT môže tiež upozorniť majiteľa, keď vozidlo presiahne určitú rýchlosť, čo môže byť zaujímavé, ak požičia auto deťom, alebo inému začínajúcemu vodičovi.

BMW If Then hue
ZDROJ | IFTTT

Iné aplikácie umožnia čítať prichádzajúce e-maily priamo na palubnom displeji, alebo automaticky poslať SMS manželke, 10 minút pred príjazdom domov. Ako prevencia prípadného odhalenia in flagranti by mohla byť takáto služba neoceniteľná.

Pozrite siIoT – Internet vecí nie je vôbec od veci

Služba je dostupná pre registrovaných používateľov momentálne len v krajinách ako USA, alebo Nemecko, zatiaľ je však len v betaverzii. V každom prípade však naznačuje, kam sa môžu uberať aplikácie internetu vecí v automobiloch a ukazuje, že možnosti sú takpovediac neobmedzené.

ZdrojRoadShow

Komentáre k článku