BMW C Evolution – elektrický skúter opäť predstavený

ZDROJ | BMW

BMW ešte v roku 2012 predstavil svoj koncept veľkého BMW skútru, ktorý by jazdil čisto na elektrický pohon. Neskôr sa skúter dostal na niekoľko trhov, kde sa predával popri konvenčných skútroch. Štyri roky prešli a BMW na autosalóne v Paríži predstavil novú vylepšenú verziu s lepším výkonom a niekoľkými zmenami. Privítajte BMW C Evolution.

https://www.youtube.com/watch?v=vsCXPq6BArI

Pozrite siGeneration EQ je budúcnosť elektromobilov podľa Mercedesu

Aktualizovaná verzia skútra BMW C Evolution používa rovnakú technológiu elektrického motora ako elektro-mobil BMW i3. Skúter môže ísť solídnou rýchlosťou 128 km/h.

Za 2,8 sekúnd sa tento masívny motocykel rozbehne z 0 na 50 kilometrov za hodinu.

bmw-c-evolution3
ZDROJ | BMW

Väčšinou býva pri elektrických prostriedkoch problém s nízkym dojazdom. Pri BMW dostanete dojazd 160 kilometrov, takže na nejaké presúvanie po meste postačujúce.

Vnútri nájdete lítiové batérie od Samsungu. Práve batéria zabezpečuje elektrický pohon motorky, ktorá navyše bude bez znečistenia, ale aj bez ikonického motorkového zvuku.

Zaujímavosťou BMW C Evolution bude napríklad možnosť asistenta pri manipulácii a cúvaní s motorkou. Niečo podobné majú aj elektro-bicykle.

bmw-c-evolution1
ZDROJ | BMW

Pozrite siBMW C Evolution – skúter, ktorý „natankujete“ zo zásuvky

Cena zatiaľ špecifikovaná nebola a otázne je, na ktoré trhy sa dostane. Zatiaľ je potvrdený americký, ruský a niekoľko európskych trhov (Nemecko samozrejme), no na Slovensko sa asi skúter dostane iba cez import.

V Nemecku sa však skúter predáva za cca 15 000 euro. Motorka BMW C Evolution vyzerá zaujímavo, no otázny je práve povestný zvuk, možnosti dobíjania a hmotnosť objemnej motorky.

bmw-c-evolution
ZDROJ | BMW

ZdrojBMW

Komentáre k článku