BMW Active Hybrid – elegantný elektrobicykel so zabudovanou batériou

Elektrobicykle od automobiliek nie sú žiadnou novinkou. Stačí spomenúť Smart ebike či Mercedes-Benz Smart Ebike. Najnovšie prichádza novinka z Mníchova v podobe BMW Active Hybrid e-bike.

ZDROJ | BMW

Na prvý pohľad vás zaujme elegantný dizajn, ktorý vsadil na minimalizmus a čierno-strieborné farby. Na ráme nájdete aj malé logo BMW.

Samotná batéria aj motor sú šikovne integrované priamo do rámu, takže si na prvý pohľad nevšimnete, že sa jedná o elektrobicykel. Výhodou sú aj prídavné blatníky. Na zadnom nárazníku poteší aj integrované LED svetlo.

ZDROJ | BMW

Pozrite siHaibike SDURO HardNine 7.0 2017 – perfektný elektrobicykel s novým motorom

O 250 W elektromotor sa postarala firma Brose. Krútiaci moment motora je 90 Nm a samotná kapacita batérie je 504 Wh. Dojazd bicykla je maximálne 100 kilometrov, čo predstavuje priemer na trhu s elektrobicyklami.

Úroveň podpory sa dá nastaviť na displeji, kde máte štyri režimy podpory – od ECO (+ 50 %) až po TURBO (+ 275 %), čo je totožné ako u väčšiny elektrobicyklov na trhu.

Spomínaný displej disponuje systémom, ktorý si viete cez microUSB alebo Bluetooth spojiť so smartfónom.

Poslednou čerešničkou na torte je špeciálne sedadlo eZone, na ktorom sa podieľal výrobca sedadiel Selle Royale. Ide o prvé sedadlo vytvorené podľa požiadaviek jazdcov na elektrobicykloch.

ZDROJ | BMW

Pozrite siEbajk predstavil novinky zo sveta elektrobicyklov!

eZone sedadlo je špecifické krátkou prednou časťou a stúpajúcou plochou sedadla v zadnej časti a tiež pohyblivými bokmi, ktoré by mali vytvárať stabilnú plochu pri zrýchľovaní a brzdení.

Nechýbajú tiež plochy vyplnené gélovými vložkami 3D Skingel a Royal Gel. Pri manipulácii s bicyklom môžete využiť karbónovú rúčku, ktorú nájdete v spodnej časti sedadla eZone.

Cena BMW Active Hybrid e-bike je nastavená na 3 400 eur, čo rozhodne nie je málo, no na trhu sú aj drahšie elektrobicykle. Navyše, kto sa môže pochváliť, že má bicykel Bavorák.

ZdrojBMW

Komentáre k článku