Bluetooth bude budúci rok rýchlejší a dosiahne ďalej

Ak čítate tieto riadky pravdepodobne patríte medzi ľudí, ktorí Bluetooth zariadenia používajú takmer každý deň. Pomocou tejto technológie pripájame svoje slúchadlá, reproduktory, nositeľné zariadenia a iné gadgety. Práve táto technológia sa budúci rok dočká ďalšej inovácie.

https://vimeo.com/groups/336629/videos/91437597

Ako oznámila spoločnosť Bluetooth SIG pre zlepšenie používateľského zážitku so zariadení spadajúcich do IoT (Internet of Things) sa technológia Bluetooth dočká výrazného zlepšenia. Aj napriek tomu, že zlepšenie je namierené práve na zariadenia inteligentných domácností, vylepšenia sa dotknú všetkých zariadení.

Pozrite siBluetooth 4.2 prinesie vyššiu rýchlosť, ale aj lepšiu bezpečnosť

Už budúci rok by sa tak mali na trhu objaviť zariadenia, ktoré ponúknu štvornásobne vyšší dosah a 100 % nárast rýchlosti prenosu údajov pomocou technológie Bluetooth. A to napriek tomu, že nový štandard by sa mal obísť bez zbytočného energetického nárastu.

Spoločnosť Bluetooth SIG tiež pracuje na systéme siete, v ktorej by jednotlivé Bluetooth zariadenia mohli navzájom pokryť celé prostredie domu, alebo bytu. Už budúci rok by sme sa tak mohli dočkať podstatne efektívnejšieho a hlavne rýchlejšieho pripojenia pomocou technológie Bluetooth na väčšie vzdialenosti.

ZdrojBLuetooth

Komentáre k článku