Bleskurýchle karty Sony CFexpress prídu na trh už v lete

Masívne rýchlosti dnes okrem profesionálnych filmárov nevyužije zrejme nik, ale vývoj foto a video techniky ide veľmi rýchlo dopredu, pri 4K sa určite nezastaví. Prvé CFexpress karty budú mať veľkosť 128 GB, ďalšie prídu neskôr.

Sony vyvíja pamäťovú kartu CFexpress (CEB-G128) s vysokými rýchlosťami čítania a zápisu až do 1 700 MB/s resp. 1 480 MB/s. Takáto ultra vysoká rýchlosť je, samozrejme, navrhnutá  hlavne pre profesionálne a priemyselné použitie a podporuje budúci vývoj digitálnych zariadení.

CFexpress je navrhnutá na základe špecifikácie, ktorá využíva najnovšie rozhranie PCIe tretej generácie so štandardizáciou CompactFlash Association.

Pozrite siSony ide proti sebe, predstavilo extrémne rýchle CF karty

Karta je asi 3-krát rýchlejšia ako najrýchlejšia pamäťová karta CFast od Sony (rýchlosť čítania 530 MB/s). S rýchlosťou zápisu 1 480 MB/s spĺňa táto karta náročné požiadavky, ktoré prídu v budúcnosti všade, kde bude treba ukladať obrázky vo vysokom rozlíšení alebo videa s veľkým prenosom dát.

Vysoká rýchlosť čítania sa veľmi dobre využije pri prenášaní veľkých dátových súborov, pri kopírovaní alebo zálohovaní dát z viacerých pamäťových kariet.

Vysokú spoľahlivosť v extrémnych podmienkach zabezpečuje technológia TOUGH zaručujúca odolnosť voči mechanickému poškodeniu a nárazom. Novinka má vynikajúcu pevnosť, ktorá prevyšuje štandard CFexpress o 300 %, vydrží 70 N sily v ohybe a má päťkrát vyššiu spoľahlivosť pri trvalých pádoch z 5 m výšky.

Karta je odolná voči teplote, röntgenovému žiareniu, antistatickým výbojom a má ochranu proti UV žiareniu. Môže sa teda používať v náročných a ťažkých podmienkach.

Pozrite siExtrémisti si prídu na svoje, SanDisk má prvú 1 TB microSDXC kartu!

Sony poskytuje majiteľom kariet zadarmo aplikáciu Media Scan Utility, ktorá automaticky skenuje pamäťovú kartu pri každom pripojení k počítaču pomocou čítačky kariet MRW-G18. Softvér poskytuje informácie o stave karty a upozorní, ak sa používateľ priblíži k limitu pamäte.

Aplikácia Card File Rescue dokáže obnoviť neúmyselne zmazané súbory fotografií a videí, takže sa používatelia nemusia obávať, že prídu o výsledky svojej práce.

ZDROJ | Sony

Nová čítačka kariet CFexpress, MRW-G1, je optimalizovaná pre pamäťovú kartu CFexpress a naplno využije rýchlosť čítania karty. Čítačka je kompatibilná aj so sériou M kariet XQD od Sony.

CFexpress za začne predávať so 128 GB kapacitou, po nej bude nasledovať 256 GB a 512 GB veľkosť. Nová pamäťová karta a čítačka kariet prídu do predaja v lete 2019. Ceny zatiaľ oznámené neboli, treba však rátať s vyššou cenou.

ZdrojSony

Komentáre k článku