Motorola Moto G 5G Plus nás ohúrila rýchlosťou a to nielen vďaka podpore 5G!

Kúpa nového smartfónu značí vždy istý technologický krok vpred. V prípade smartfónu Motorola Moto G 5G Plus to však nie je iba o krok, ale poriadny skok priamo do éry 5G sietí, ktorých rýchlosť si budete môcť v tomto prípade užívať za bezkonkurenčnú cenu v kombinácii s pútavým dizajnom, výkonným hardvérom a skutočne návykovým 90 Hz CinemaVision displejom.

Nepísané pravidlo hovorí, že ak chcete mať v rukách produkt nabitý najnovšími technológiami a funkciami, budete si zaň musieť poriadne zaplatiť. Toto pravidlo sa však neustále darí popierať smartfónom značky Motorola, ktoré nás dokážu v redakcii opakovane prekvapovať skvelým pomerom medzi cenou a výbavou. Motorola Moto G 5G Plus je toho najnovším a doteraz najžiarivejším príkladom.

Nedá sa povedať, že by sa to nedalo čakať. Motorola Moto G 5G Plus o sebe dá vedieť svojou výnimočnosťou od momentu rozbalenia vďaka pútavému dizajnu, ktorému na jednej strane dominuje priestranný 6,7“ CinemaVision Full HD+ displej a na tej druhej výrazné modré sklo s karbónovým vzorovaním, ktoré zdanlivo mení svoj vzhľad s každou zmenou dopadu svetla na jeho povrch.

Počas mesiaca, ktorý sme s novým smartfónom strávili, by sme sa na tento dizajn mohli pozerať pokojne celý deň, čo by však bola škoda. Esá v rukáve tohto smartfónu sú totiž poväčšine ukryté pod jeho dizajnom, pričom jedno z nich prezrádza už jeho samotný názov. Reč je samozrejme v tomto prípade o podpore 5G sietí, ktoré už nie sú témou vzdialenej budúcnosti a ktorých spustenie je aj v našich končinách prakticky za rohom. Na čo sa s príchodom 5G sietí vlastne môžeme tešiť?

Pri prenosových rýchlostiach na úrovni niekoľkých stoviek megabitov za sekundu to v praxi znamená napríklad krištáľovo čisté videohovory bez prerušení, či dokonca stiahnutie celého filmu už v priebehu niekoľkých sekúnd. Žiadne čakanie na načítanie webovej stránky, aplikácie či fotografií a príbehov na sociálnych sieťach, všetko sa deje prakticky okamžite. Na svoje si prídu aj hráči, ktorí sa budú môcť kedykoľvek a kdekoľvek pripojiť k zápasom a súbojom s minimálnou odozvou, akú im doteraz mohol poskytnúť iba pevný internet.

Vo chvíli, kedy budete mať v dosahu 5G sieť, tak už v rukách môžete držať smartfón s jeho plnou podporou. Čo však robiť do vtedy? S tým si našťastie starosti robiť nemusíte, Motorola Moto G 5G Plus plne podporuje aj všetky doterajšie generácie mobilných sietí. Ak teda práve nemáte v dosahu sieť 5G, smartfón si sám vyberie najbližšiu dostupnú 4G, 3G alebo 2G sieť.

Po stránke pripojenia k mobilným sieťam je navyše Motorola Moto G 5G Plus pripravená na použitie dvoch SIM kariet súčasne. Jednu SIM kartu si tak môžete vyhradiť iba na volania a posielanie SMS správ, zatiaľ čo tú druhú naopak iba na pripojenie k mobilnému internetu cez 5G. V rámci jedného smartfónu si tak môžete z dvoch SIM kariet namiešať vlastný balík mobilných služieb.

So spomínanými hrami, ako aj s náročnejšími mobilnými aplikáciami si hravo poradí výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 765 5G, ktorý sa aj v rámci najnovšieho operačného systému Android 10 môže oprieť o 4 až 6 GB operačnej pamäte. S takouto hardvérovou zostavou môžete zabudnúť na limity, čo platí aj v prípade úložiska, kde budete mať k dispozícii komfortných 64 až 128 GB priestoru, ktorý si môžete kedykoľvek rozšíriť pomocou microSD karty až o 1 TB!

RECENZIAMotorola one fusion+ je trendový smartfón s pop-up kamerou

Výkonný hardvér pripravený pre doteraz najrýchlejšiu generáciu mobilných sietí dopĺňa už spomínaný CinemaVision displej, ktorý má sám o sebe  na svižnosti celého smartfónu nemalý podiel. Ide totiž o Full HD+ panel s 90 Hz obnovovacou frekvenciou, ktorá sa častejším obnovovaním obsahu na obrazovke postará o to, aby pôsobil každý pohyb od bežného prehliadania internetu, až po sledovanie videí a hranie hier viditeľne plynulejšie.

Skvelý dojem z pohľadu na 6,7“ displej umocňuje štandard HDR10, ktorý zabezpečuje vykreslenie obrazu s vysokým dynamickým rozsahom, ako aj doslova filmový pomer strán 21:9, ktorý vás hravo vtiahne do deja filmov, seriálov a hier. Ak naopak holdujete iba počúvaniu hudby a podcastov, v tom prípade vás určite poteší prítomnosť 3,5-mm portu pre bezproblémové pripojenie káblových slúchadiel alebo reproduktorov.

Aj napriek priestrannej uhlopriečke vám Motorola Moto G 5G Plus perfektne padne do ruky a jej netradičný pomer strán si budete naplno užívať aj pri každodennom používaní. Vo vertikálnej polohe vám totiž pomer strán 21:9 v kombinácii s Full HD + rozlíšením umožní dostať na obrazovku viac obsahu, viac informácií či viac textu pri písaní dokumentov. Z filmového plátna sa tak otočením obrazovky zrazu stáva ideálny nástroj na prácu v pohybe.

Aby toho pri rýchlosti smartfónu Motorola Moto G 5G Plus nebolo málo, rýchlosťou a praktickosťou nás príjemne prekvapil aj snímač odtlačkov prstov, ktorý je schopný pustiť vás do systému prakticky okamžite, ako naň položíte registrovaný odtlačok. Jeho umiestnením na pravej strane presne na mieste, kde vám automaticky dopadne prst po chytení smartfónu do ruky, po chvíli navyše zabudnete, že nejaký spôsob zabezpečenia smartfónu vôbec používate.

Motorola Moto G 5G Plus toho však ponúka oveľa viac a tak nás určite nezabudnite sledovať aj o týždeň, kedy vám predstavíme jej ďalšie funkcie a vychytávky. Ak sa vám Motorola Moto G 5G Plus páči, spolu so silikónovým obalom, nabíjačkou TurboPower a podporou pripravovaných 5G sietí si ju môžete zakúpiť aj na Slovensku za odporúčanú cenu 399 €.

Na príprave článku sme spolupracovali so spoločnosťou Lenovo.

ZdrojMotorola

Komentáre k článku