Blacksmith ponúka nové modely elektrických skútrov s vyšším dojazdom

ZDROJ | Blacksmith Electric

Pred dvomi rokmi sme informovali o štýlových elektrických skútroch od indickej firmy Blacksmith Electric. Najnovšie sa táto značka môže pochváliť novými modelmi B4 a B4+.

Elektromobilita bude trendom aj v roku 2021. Svedčí o tom rozširujúca sa ponuka elektrických skútrov či motoriek. Za posledné obdobie bolo predstavených viacero zaujímavých projektov. Ako príklad uvediem retro skúter od Yamahy, Bajaj Chetak či Kumpan 1954 Ri Sport.

ZDROJ | Blacksmith Electric

Pozrite siBlacksmith B3 – štýlový elektrický skúter, ktorý chce konkurovať Vespe

Základným rozdielom medzi oboma modelmi je, že B4+ je motocykel určený na donášky. Podobne ako predchádzajúce modely motocyklov od tejto značky, aj Blacksmith Electric B4 a B4 ponúkajú vydarený retro dizajn, ktorý sa dá prirovnať k populárnej talianskej Vespe.

Skúter je poháňaný 5 kW motorom a dosahuje maximálnu rýchlosť slušných 120 km/h. Rýchlosť sa však dá ohraničiť na úroveň 60 kilometrov za hodinu, prípadne 80 alebo 100 km/h.

Čo sa týka dojazdu, skúter sľubuje na jedno nabitie až 120 kilometrov. Samotné nabíjanie na maximálnu kapacitu by malo trvať približne 4 hodiny. Nie je však spresnené, akou formou nabíjania.

Z ďalších špecifikácií, Blacksmith Electric B4 ponúka nosnosť 200 kilogramov, čo stačí aj pre dvoch. Model B4+ ponúka miesto miesta pre pasažiera veľký kufor pre možnosť donáškovej služby. Z inteligentných funkcií sa budúci majitelia môžu tešiť na GPS a integrovanú umelú inteligenciu.

ZDROJ | Blacksmith Electric

Pozrite siKumpan 1954 Ri Sport – elektrický skúter s originálnym menom

Dátum uvedenia na trh zatiaľ oznámený nebol, rovnako ako cena, no predchádzajúce modely skútrov od firmy Blacksmith Electric sa cenovo pohybovali na úrovni 5 000 dolárov.

India sa stala priekopníkov v elektrinou poháňaných skútroch, ktoré postupne nahrádzajú klasické benzínové motorky, ktorými je zamorená ako India, tak miestne ovzdušie.

ZdrojBlacksmith

Komentáre k článku