Blacksmith B3 – štýlový elektrický skúter, ktorý chce konkurovať Vespe

ZDROJ | Blacksmith

Elektrické motorky sú v móde. Skúter Blacksmith B3 pripomína taliansku Vespu, no disponuje elektrickým motorom. Výhodou je, že batérie viete jednoducho vymeniť.

Po dizajnovej stránke vyzerá skúter Blacksmith B3 perfektne. Tradičný dizajn dopĺňa predný digitálny displej. Maximálna rýchlosť motorky je 120 kilometrov za hodinu a dojazd je tiež 120 kilometrov na jedno nabitie, ktoré má trvať 4 hodiny.

ZDROJ | Blacksmith

Pozrite sieROCKIT – bicykel s výkonom motorky z Nemecka

Najväčšou výhodou motorky však je, že ak sa vám nechce na nabíjanie čakať, môžete využiť možnosť rýchlej výmeny batérie.

Maximálnu rýchlosť si ale viete nastaviť pomocou obmedzovaču maximálnej rýchlosti, ktorý môže byť nastavený aj na 60 km/h. Táto funkcia sa bude hodiť pri prechode z diaľnice na mestskú či dedinskú komunikáciu.

ZDROJ | Blacksmith

Výhodou motorky je, že sa na ňu zmestí okrem vodiča, aj jeden pasažier. Hmotnostná kapacita motorky Blacksmith B3 je 200 kilogramov, čiže dvaja dospelí chlapi by nemali mať problém.

Systému motorky nechýba GPS a umelá inteligencia. Tá sa napríklad postará o to, že vodiča upozorní na okolité vozidlo. Niečo ako senzor mŕtveho uhlu alebo skener dopravy, aký má Tesla. Za motorkou Blacksmith B3 stojí indický starup Chennai, ktorý má za sebou už dizajn motorky B2. Práve tento startup je jedinou indickou firmou, ktorá má patent na spomínanú výmenu elektrických batérií.

ZDROJ | Blacksmith

Pozrite siEmflux Two – nová elektrická motorka z Indie

Cena ani dátum vydania zatiaľ oznámené ani priblížené neboli, no motorka Blacksmith B3 by nemusela byť drahá, keďže je určená aj na indický trh, kde nie sú také vysoké mzdy. India si stanovila za cieľ do roku 2025 zakázať motorky na bežné palivá. Napriek tomu ide o technologicky nabitý skúter, ktorý poteší rôznymi vylepšeniami. Čo naň poviete?

ZdrojBlacksmith

Komentáre k článku