Blackmagic URSA Mini Pro 12K – kamera, ktorá zvládne natáčať 12K videá

ZDROJ | Blackmagic

Blackmagic je známa spoločnosť na trhu s profesionálnymi kamerami. Po štyroch rokoch vývoja prichádza spoločnosť s unikátnou kamerou s podporou 12K – Blackmagic URSA Mini Pro 12K.

Super 35 senzor dokáže natáčať v rozlíšení 12K pri 60 fps, čo predstavuje 12 288 x 6 480 pixelov. Označenie Mini v názve kamery neklame a kamera ponúka skutočne kompaktné rozmery. Kamera dokáže natáčať 80 megapixelov na každý snímok a keďže 12K rozlíšenie nie je ešte úplne podporované, nechýba možnosť natáčať v 8K pri 110 fps či 4K Ultra HD pri 220 fps.

ZDROJ | Blackmagic

Pozrite siCanon EOS R5 s 8K videom a EOS R6 s ISO 102 400 sú už na Slovensku

Kamera Blackmagic URSA Mini Pro 12K ponúka zabudované ND filtre, čítačky pre UHS-II SD karty či port pre SuperSpeed USB-C. Kamera tiež disponuje OLED displejom s Full HD rozlíšením, kde si viete detailne nastaviť, ako má kamera natáčať.

Čo sa týka ďalších špecifikácií, kamera bude podporovať natívnu citlivosť až do hodnoty ISO 800. Kamera tiež podporuje vymeniteľné objektívy a zapisovanie vo formáte RAW.

Na úpravu videa slúži softvér DaVinci Resolve Studio, ktorý ku kamere dostanete. Blackmagic URSA Mini Pro 12K je určená filmovým štúdiám a profesionálom. Ideálne sa tiež hodí pre IMAX formát.

ZDROJ | Blackmagic

Pozrite siBlackmagic má malú kameru veľkosti CSC foťáku s 6K videom

Čo sa týka samotného rozlíšenia 12K, ktoré si dnes na súčasných TV neprehráte, zmysel takého vysokého rozlíšenia je najmä pre filmovú produkciu, kde vyššie rozlíšenie znamená aj väčšie možnosti pri dodatočnej postprodukcii videa.

ZDROJ | Blackmagic

Keďže ide o profesionálnu kameru, cena je tomu prispôsobená. Blackmagic URSA Mini Pro 12K sa predáva za cenu 14 695 kanadských dolárov či je približne 9 500 €. Napriek vyššej cene je kamera od Blackmagic v porovnaní s konkurenciou od firmy RED alebo profesionálnych kamier od Canonu relatívne dostupná.

ZdrojBlackmagic

Komentáre k článku