BlackBerry Motion – prvý manažér s IP67 a 4 000 mAh batériou

ZDROJ | TCL

Po tom, čo sa BlackBerry vzdalo výroby slávnych biznis smartfónov s rovnakým menom sa do boja o zákazníka z Android sveta pustili ázijskí výrobcovia. Jeden z nich, spoločnosť TCL Communication na dubajskej výstave GITEX Technology Week predstavila nový model Motion.

RECENZIABlackberry Motion – Brutálna výdrž aj bez klávesnice

BlackBerry Motion síce hardvérovo patrí opäť iba k strednej triede, má však niekoľko zaujímavých vychytávok. Základom novinky je procesor Snapdragon 625, grafikou Adreno 506 a 4 GB RAM.

RECENZIABlackBerry KeyONE – Veľký návrat hardvérovej klávesnice?

32 GB internú pamäť je možné rozšíriť microSDXC kartou. Operačným systémom je Android 7.1 s mnohými vylepšeniami od kanadského BlackBerry ako napríklad BlackBerry Hub, Productivity Tab, BBM apod.

To všetko funguje vďaka až 4 000 mAh batérii, ktorá s takýmto hardvérom môže pohodlne zvládnuť aj dva dni bez nabíjačky. Druhou zásadnou novinkou vo svete BlackBerry je odolnosť voči vode, konkrétne Motion spĺňa certifikáciu IP67.

ZDROJ | TCL

IPS LCD displej má uhlopriečku 5,5″ a Full HD rozlíšenie. Pod ním je trio Android tlačidiel, pričom v tlačidle Home je ukrytý aj snímač odtlačku prsta. Nad displejom je zas 8 Mpx webkamera. Na zadnej strane je opäť 12 Mpx fotoaparát z modelu KEYone s Ultra HD videom a f/2,0 optikou.

Jediným problémom BlackBerry Motion je jeho dostupnosť. Zatiaľ sa bude predávať iba na Blízkom východe. Cena má byť okolo 400 €.

ZDROJ | TCL

Komentáre k článku