BlackBerry KEYone – nový manažér s QWERTY klávesnicou

Aj vám už chýbalo poriadne BlackBerry? Po tom, čo kanadské BlackBerry skončilo s výrobou hardvéru sa spoločnosť dohodla s viacerými ázijskými výrobcami, ktorí budú pod jej značkou vyrábať nové smartfóny. Prvým (ak nerátame modely DTEK) je model KEYOne s hardvérovou QWERTY klávesnicou.

RECENZIABlackBerry KeyONE – Veľký návrat hardvérovej klávesnice?

Práve ten spoločnosť TCL (vyrába aj Alcatel) predstavila pár dní pred MWC 2017 v španielskej Barcelone. Pod kódovým označením Mercury sme o ňom už všeličo počuli, no až dnes sa dočkal oficialít.

Pozrite siMáme v rukách nové BlackBerry KEYone, pozrite si ho

BlackBerry KEYone

BlackBerry KEYone vďaka QWERTY klávesnici osloví mnohých používateľov, ktorí milovali hardvérovú klávesnicu, no časom zo smartfónov zmizla úplne. Nová klávesnica s 52 tlačidlami bude v štýle starších modelov (napr. PRIV alebo Passport) a tak bude fungovať aj ako touchpad či bude rozpoznávať rôzne gestá.

Absolútnou novinkou je snímač odtlačku prsta ukrytý v medzerníku. Potešiť má aj možnosť programovania viacerých tlačidiel na rýchle spúšťanie funkcií a aplikácií. Napríklad podržíte tlačidlo B a spustí sa prehliadač (browser), podržíte F a spustí sa Facebook…

Novinka síce neponúka top-end výbavu, no aj výbava strednej triedy na bežnú prácu plne postačuje. Vo vnútri smartfónu sa skrýva procesor Snapdragon 625 od Qualcommu s 8 jadrami a taktom 2 GHz. Pamäť RAM má kapacitu 3 GB, vnútorná pamäť má dosahovať 32 GB, no chýbať nebude ani slot na microSDXC karty.

Dotykový displej s uhlopriečkou 4,5″ má nezvyčajný pomer 2:3 a rozlíšenie 1 080 x 1 620 px. Displej poslúži aj ako hľadáčik pre 12 Mpx snímač s autofókusom uložený pod optikou so svetelnosťou f/2,0. Nechýba mu ani možnosť snímania Full HD a Ultra HD videa.

Nad displejom si našla miesto 8 Mpx webkamera s Full HD videom a optikou so svetelnosťou f/2,2. Okrem toho je tu niekoľko senzorov. Samozrejmosťou je plná dátová výbava vrátane LTE a VoLTE, Wi-Fi ac, bluetooth 4.2 a NFC.

Operačným systémom má byť Android 7.1 s nadstavbou priamo od BlackBerry.

O chod sa má starať 3 505 mAh batéria s rýchlym nabíjaním QuickCharge 3.0.

Telefón má mať rozmery 149,3 x 72,5 x 9,4 mm, hmotnosť dosiahne 180 gramov. Na trhu by sa mal objaviť začiatkom apríla. Už teraz si ho môžete predobjednať cez web BlackBerryMobile.com za cenu 599 €.

ZDROJ | TCL

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2017 ďakujeme spoločnostiam Huawei Technologies a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone. O dátové spojenie redaktorov zo Španielska sa stará operátor Telekom.

ZdrojTCL

Komentáre k článku