BlackBerry KEY2 – vylepšený biznismem pre nenáročných

ZDROJ | BlackBerry

Spoločnosť TCL Communication, ktorá vyrába aj smartfóny s logom BlackBerry, dnes predstavila očakávanú novinku, nástupcu modelu KEYone, model KEY2. Nový biznismen chce zaujať nielen bezpečnosťou.

https://www.youtube.com/watch?v=QH5Mdc_w-9U

BlackBerry KEY2 je vyrobený z hliníkovej zliatiny 7 000, zadnú stranu tvorí pogumovaný plast s diamantovým vzorom, podobne ako v minulom modeli. Na pravej strane sú všetky dôležité ovládacie tlačidlá, vrátane ON/OFF, ovládania hlasitosti, ale aj programovateľné tlačidlo Convenience Key.

BlackBerry KEY2 je o 12 gramov ľahší a o 1 mm tenší – 151,4 x 71,8 x 8,5 mm. Displej má 4,5 palca a rozlíšenie 1 080 x 1 620 px. Kryje ho sklo Gorilla Glass.

ZDROJ | BlackBerry

Klávesnica je vylepšená. Tlačidlá sú o 20% väčšie, rovnako ako aj medzery medzi nimi. Zmenená je tiež odozva, sklon a viacero ďalších vlastností klávesnice. Vďaka tomu má byť písanie podstatne pohodlnejšie. Samozrejmosťou je aj možnosť využívať priestor klávesnice ako touchpad. V medzerníku je samozrejme snímač odtlačku prsta.

https://www.youtube.com/watch?v=2QbVNQTsWRM

Úplnou novinkou je tzv. Speed Key, ktorý nahradil pravý Shift. Toto tlačidlo spúšťa obľúbené aplikácie. Na ich spustenie treba ale podržať Speed Key a skratku na klávesnici, napríklad Speed Key a I ako Instagram. Jednou rukou je to ale nemožné.

ZDROJ | BlackBerry

Prekvapením je opäť využitie slabšieho 14 nm procesoru Snapdragon 660 s 8 jadrami (4x 2,2 + 4x 1,8 GHz) s grafickým čipom Adreno 512. Druhým prekvapením je až 6 GB RAM. K dispozícii je 64 alebo 128 GB vnútorná pamäť.

ZDROJ | BlackBerry

Poteší aj duálny fotoaparát s vylepšenou appkou, vrátane Google Lens. Ponúka dvojnásobný optický zoom a dva 12 Mpx snímače pod f/1,8 a f/2,6 optikami a PDAF ostrením. Nechýba ani možnosť natáčania 4K Ultra HD videa. Nad displejom je 8 Mpx webkamera s Full HD videom.

https://www.youtube.com/watch?v=J-JNmqArNzE

Operačným systémom je Android 8.1, nechýba BlackBerry Hub. Aj nové BlackBerry KEY2 má zvýšenú bezpečnosť a ochranu súkromia. Samozrejmosťou je DTEK od BlackBerry, či appky ako Password Keeper, Power Centre alebo Locker. K dispozícii je aj prehliadač Firefox Focus.

ZDROJ | BlackBerry

Na nabíjanie 3 500 mAh slúži USB-C port s podporou Quick Charge 3.0. Na 50% kapacity sa nabije za 36 minút. Podľa TCL batéria vydrží 2 dni fungovania. Poteší aj 3,5 mm audio port či FM rádio.

https://www.youtube.com/watch?v=7kcx-LXxEzs

V predaji bude v čiernej a striebornej farbe. Na vybraných trhoch (USA, Kanada, Čína, Nemecko, UK, Francúzsko, UAE) bude na predobjednávku ešte tento mesiac. V predaji sa objaví v júli. Cena bude začínať na sume 649 €.

ZDROJ | BlackBerry

Komentáre k článku