BlackBerry Classic – Návrat k starej škole v novom šate?

Ak sa niekoho spýtate ako vyzerá BlackBerry určite vám povie, že je to smartfón so štvorcovým displejom, geniálnou klávesnicou, ktorú denno denne drú manažéri veľkých korporácií. V podstate presne takto by sa v skratke dal opísať aj najnovší počin spoločnosti na tému pracovný smartfón. Novinka s označením BlackBerry Classic totiž stavia na úspechoch známeho modelu Bold 9900 a prináša niečo, o čom mohli majitelia tejto legendy snívať. Tým niečím má byť nový operačný systém BlackBerry OS 10.3.

BlackBerry Classic

Svojim dizajnom je model Classic starou školou a nesie všetky prvky, ktorými sú tieto smartfóny známe už niekoľko rokov. Nájdete na ňom pohodlnú QWERTY klávesnicu, hardvérové tlačidlá pre ovládanie operačného systému a svojim vzhľadom sa Classic jasne zaradil do rodiny Bold. Je podstatne menší ako kontroverzný model Passport a BlackBerry chce novinkou osloviť ľudí, ktorí jednoducho nechcú upustiť od dizajnu používaného niekoľko rokov.

BlackBerry Classic

BlackBerry Classic je vybavený štvorcovým dotykovým displejom, ktorý na uhlopriečke 3,5“ ponúkne rozlíšenie 720 x 720 px. Možno si poviete, že displej je na dnešné pomery primalý a určite budete mať aj pravdu, ale práve jeho tvar a rozmery umožňujú používanie BB Classic v jednej ruke a to aj s fyzickou klávesnicou. Ak potrebujete papierovo výkonné parametre určite budete z toho, čo Classic ponúka sklamaní. Jeho srdcom je totiž už pomerne starý dvojjadrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 s taktom 1,5 GHz, ktorý má k dispozícii 2 GB operačnej pamäte. Integrované úložisko s kapacitou 16 GB budete môcť o ďalších 128 GB rozšíriť pomocou microSD karty.

BlackBerry ClassicBlackBerry Classic

Za samozrejmosť v prípade podobného smartfónu je možné považovať plnú dátovú výbavu, ktorá obsahuje podporu LTE, Wi-Fi (802.11n), či GPS. Integrovaná batéria má kapacitu 2 515 mAh a podľa BB by mala vydržať 22 hodín nepretržitého používania. Multimediálna výbava zahŕňa hlavný fotoaparát s BSI senzorom, ktorého rozlíšenie je 8 Mpx a ponúkne možnosť natáčania Full HD videa (30 fps). Na rozdiel od modelu Bol 9900 ponúkne Classic aj autofókus. Webkamera ponúkne rozlíšenie 2 Mpx a bude využívaná najmä na videohovory.

BlackBerry Classic nie je určený pre súčasných majiteľov smartfónov BlackBerry s operačným systémom BlackBerry 10, ale skôr pre tých, ktorí sa doposiaľ nerozhodli prejsť na nový operačný systém a držia sa starších zariadení Bold, či Curve. Práve im nebude vadiť nižší papierový výkon, ale ocenia klasický dizajn, vrátane klasického ovládania, či moderného operačného systému. BlackBerry Classic je už v predaji na americkom trhu, pričom jeho cena je v prepočte 362 eur (449 USD).

BlackBerry Classic

BlackBerry Classic

Foto: BlackBerry

Komentáre k článku