Black Shark 2 – pokračovanie herného smartfónu od Xiaomi

Aj Xiaomi má svoju divíziu herných smartfónov. Volá sa Black Shark a najnovšie zariadenie z tejto série, Black Shark 2 bolo uvedené pre čínsky trh.

Spoločnosť Xiaomi iba minuloročnú jeseň predstavila smartfón Black Shark Helo a už tu máme ďalší prírastok do rodiny herných smartfónov.

ZDROJ | Black Shark

Pozrite siXiaomi Black Shark Helo – herný smartfón, ktorý chce konkurovať konzolám

Novinka Black Shark 2 ponúka 6,39″ AMOLED displej s veľmi nízkou reakčnou dobou iba 43,5 ms. Pre presné a rýchle hranie zároveň novinka disponuje technológiou Magic Press, ktorá funguje podobne ako 3D Touch na iPhonoch len s tým rozdielom, že tu si viete nastaviť mieru tlaku na displej, ktorý spustí určité ovládanie.

Zaujímavou funkciou tiež je, že Xiaomi farby displeja prispôsobuje podľa okolitého prostredia. Samotný displej disponuje vstavanou čítačkou odtlačkov prstu a v prednej časti sa nachádzajú dva stereo reproduktory.

ZDROJ | Black Shark

Čínske smartfóny musia vždy disponovať aj kvalitným fotoaparátom a výnimkou nie je ani novinka od Xiaomi. Na zadnej strane nájdeme duálny fotoaparát, ktorému dominuje 48 Mpx Quad Bayer snímač. Dopĺňa ho druhý 12 Mpx telefoto snímač a na zadnej strane sa nachádza 20 Mpx webkamera.

Black Shark 2 je poháňaný procesorom Snapdragon 855 a herné delo disponuje dokonca chladiacim systémom Liquid Cool 3.0. Pri náročnejšom hraní sa bude dať k smartfónu kúpiť doplnok v podobe chladiaceho obalu s ventilátorom. O výdrž sa postará 4 000 mAh batéria s podporou rýchlo-nabíjania.

ZDROJ | Black Shark

Pozrite siUž aj Xiaomi má svoj čisto hráčsky smartfón, nazval ho Black Shark

Pokiaľ vás smartfón Black Shark 2 zaujal, momentálne sa dá kúpiť v Číne za cenu približne 420 eur vo verzii s 6 GB RAM a 128 GB úložiskom alebo za cenu približne 550 eur vo verzii s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom.

Podobne ako pri minuloročnom modeli, aj na tento smartfón sa bude dať pripojiť herná periféria. V tomto prípade ide o novinku GamePad 3.0, ktorá sa pripojí z bočných strán smartfónu.

ZdrojBlack Shark,Gsmarena

Komentáre k článku