Bitcoin vracia úder a vracia sa do zelených čísiel

ZDROJ | Hacker Noon

Po mesiacoch stagnácie sa kryptomeny opäť hlásia o slovo. Včera začal relatívne prudký rast Bitcoinu, ktorý spôsobil navýšenie hodnoty aj ostatných kryptomien.

Od januára 2018, kedy došlo k prudkému poklesu celkovej hodnoty kryptomien ubehol už viac ako rok. Pôvodné hodnoty ako napríklad Bitcoin za viac ako 15 000 € alebo XRP za 2 € sa už nevrátili. Bitcoin sa zastabilizoval na približne 3 500 € a posledné mesiace sa celková kapitalizácia kryptomien pohybovala približne v hodnote 120 miliárd €.

ZDROJ | REUTERS/Marco Bello

Občas sa stalo, že kryptomeny mierne stúpli, potom však opäť klesli a k výrazným zmenám napriek podpore nedošlo.

Včerajšie ráno však prekvapilo množstvo kryptomenových nadšencov, ktorý mohli po dlhšom čase vidieť výrazný nárast a všetky kryptomeny v zelených číslach. Celkový rast pokračuje aj dneškom, kedy kryptomeny prekonali kapitalizáciu približne 150 miliárd.

Bitcoin sa dostal na hodnotu 4 400 €, Ethereum na 148 € a XRP prekonal 30 centov. Všetky ostatné významné kryptomeny narástli o viac ako 10 percent. Samozrejme, netreba sa predčasne tešiť, keďže môže ísť o umelé navýšenie špekulantom, ktorý následne kryptomeny predá a tým aj klesne ich hodnota.

ZDROJ | Coinmarketcap

Pozrite siČo je to HODL? Čarovné slovíčko vo svete kryptomien

Nárast bol podľa všetkého spustený nákupom za 100 miliónov dolárov. „Táto hodnota bola rozdelená cez tri burzy – Coinbase, Bitstamp a Kraken“, vyjadril sa Oliver von Landsberg-Sadie, výkonný riaditeľ kryptomenovej firmy BCB Group. Analytik si tiež myslí, že išlo o jednu objednávku od jedného anonymného investora.

S oživením trhu sa prebudili aj investori, ktorí začali vo veľkom nakupovať kryptomeny, čo spôsobilo ďalší 3-násobný nárast nákupov. Uvidíme, ako dlho sa tento trend udrží, ale netreba zabúdať, že tak rýchlo, ako kryptomeny narástli, tak rýchlo môžu aj padnúť.

ZdrojReuters

Komentáre k článku