Bitcoin je už možné míňať aj cez Apple Pay, ako je to na Slovensku?

ZDROJ | ApplePlatba cez Apple Pay pomocou smartfónu

Kryptomena Bitcoin je dnes zvyčajne popisovaná ako digitálne zlato, teda viac ako platidlo skôr istá forma investície. Ak ju však máte chuť míňať, okrem elektromobilov značky Tesla si za ňu budete môcť čoskoro kúpiť prakticky čokoľvek, vďaka platobným službám Apple Pay a BitPay.

Populárna služba BitPay, ktorá okrem funkcie peňaženky na kryptomeny plní aj funkciu platobnej služby cez karty Mastercard oznámila, že tieto karty je už najnovšie možné pripojiť k službe Apple Pay. Obchodníci a internetové obchody tak už nemusia platby cez Bitcoin priamo podporovať, postačí podpora bezkontaktných platieb, resp. platobnej služby od Apple.

Používatelia aplikácie BitPay tak môžu svoje Bitcoiny vďaka tejto integrácii míňať cez iPhone, hodinky Apple Watch a počítače Mac. Už koncom marca sa k týmto zariadeniam pridajú aj ďalšie milióny zariadení s operačným systémom Android, BitPay totiž pracuje aj podpore služieb Google Pay a Samsung Pay.

ZDROJ | BitPay

Podpora pre Apple Pay sa objavuje v najnovšej aktualizácii mobilnej aplikácie BitPay. Aj keď si jej mobilnú aplikáciu môžete do svojho smartfónu stiahnuť aj na Slovensku a využívať ju ako peňaženku na kryptomeny, samotnú platobnú kartu Mastercard, ktorú je možné do Apple Pay cez ňu pridať, však aktuálne môžete získať iba v Spojených štátoch. Platby cez toto riešenie už regionálne obmedzené nie sú.

Pozrite siNa prijímanie platieb kartou už nepotrebujete terminál, postačí smartfón

Ak nechcete platobnú kartu od BitPay zháňať neoficiálnou cestou zo Spojených štátov, stačí si počkať. BitPay totiž pravdepodobne čoskoro rozšíri svoje služby aj do ďalších krajín sveta vrátane Slovenska. Napovedá tomu webová stránka služby, na ktorej sa môžete prihlásiť na odber noviniek súvisiacich s jej spustením aj na našom trhu.

ZDROJ | BitPay

Prekážkou pre spustenie tejto služby v ďalších krajinách sveta nie je ani tak vydávanie platobných kariet, ale skôr okamžitá konverzia kryptomien do ďalších konvenčných mien. Aplikácia aktuálne dokáže konvertovať kryptomeny Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP a zopár ďalších tokenov iba na americký dolár, i keď aktuálne ceny týchto kryptomien dokáže zobrazovať aj v eurách.

ZdrojCNET

Komentáre k článku