Bird v Európe expanduje a prináša najnovší model e-kolobežky Bird Zero

E-kolobežky sú riešením do preplnených miest. Ich popularita stále rastie, čo vo svoj prospech využíva americký Bird, ktorý v týchto dňoch zväčšuje pokrytie v Európe. Slovensko sa služby nedočkalo.

O americkom e-kolobežka sharingu Bird Delivery sme vás už informovali. Spoločnosť ponúka službu zdieľania e-kolobežiek tak, že vám objednanú kolobežku doručí presne tam, kam potrebujete o 8. ráno. Klient kolobežku celý deň používa podľa potreby a keď ju už nepotrebuje vráti ju. Odpadá tak staroslivosť o dopravný prostriedok, nemusíte sa zaoberať nabíjaním a nehrozí, že by ste v hektický deň behali po staniciach a e-kolobežku si nepožičali, pretože by boli všetky v teréne.

ZDROJ | Bird

Spoločnosť Bird svoje služby rozšírila aj do Európy a na Blízky východ už približne pred rokom. V týchto mesiacoch však zdvojnásobila pokrytie v Európe, čím počíta už 50 miest na starom kontinente. Ponuka spoločnosti je už takmer 50 na 50 s Amerikou.

Pozrite siBike Angel je nápad Slovákov, ktorý ochráni váš elektrický bike

Bird nekonkretizoval presne, do ktorých všetkých miest sa rozrastá, nakoľko pokrývanie má trvať celú jar 2019, no jasné sú Varšava, Lyon, Madrid alebo nemecký Bamberg. Mestá z prvej vlny príchodu Bird do Európy sú, napríklad, Paríž, Tel Aviv, Zürich, neďaleká Viedeň alebo pilotný Londýn.

ZDROJ | Bird

Expanzia už bude najnovším modelom e-kolobežky Bird Zero. Tá má má o 60 % väčšiu výdž batérie než doteraz používaný model, presnejšie GPS a najmä vyššiu odolnosť, čo ide ruka v ruke s vyššou bezpečnosťou. Model Zero je tiež špeciálne upravený práve na zdieľanie, má širšie pneumatiky a dlhší podvozok s nízkym ťažiskom. Integrovaný je tiež digitálny displej pre zobrazenie rýchlosti a stavu batérie.

ZDROJ | Bird

Bird však nespôsobuje žiadnu revolúciu. Konkurent Lime je v Európe udomácnený o poznanie viac. Nájdete ho vo viacerých mestách, napríklad, vo Francúzsku, Nemecku a Španielsku. Pre koncového používateľa je však expanzia Bird dobrou správou. Čím vyššia konkurencia, tým väčší tlak na čo najkvalitnejšie služby.

ZdrojBird,engadget

Komentáre k článku