Bird Delivery – v USA štartuje ranná donáška e-kolobežky až k dverám

Po zdieľaných jazdách a bikesharingu sa v Spojených štátoch rozbieha už aj sieť zdieľaných elektrických kolobežiek. Bird na to však ide trochu inak a v rámci služby Bird Delivery vám doručí kolobežku až k dverám.

Bird Delivery je ideálnou službou pre ľudí, ktorí často cestujú a v rôznych mestách sa potrebujú pohybovať čo najflexibilnejšie. Lietať po USA s elektrickou kolobežkou by rozhodne nebolo ideálne, no tu nastupuje spoločnosť Bird, ktorá dokáže doručiť elektrickú kolobežku na akékoľvek miesto presne o 8. hodine ráno.

V daný deň, na ktorý si človek kolobežku objedná, ju má k dispozícii len pre seba. Nemusí si robiť starosti s nabíjaním, skladovaním cez noc a údržbou. Po vrátení kolobežky sa už o to postará spoločnosť Bird.

Pozrite siInboard Glider je prvá kolobežka s výmennými batériami

Spoločnosť však zatiaľ neoznámila, koľko bude takéto celodenné požičanie stáť. Klasické požičanie kolobežky Bird zo zdieľanej stanice stojí 15 centov na minútu, k čomu sa pripláca 1 dolár za odomknutie.

Spoločnosť okrem toho predstavila nový model kolobežky. Bird Zero prináša úplne novú konštrukciu, ktorá je podstatne odolnejšia a obsahuje až o 60 % väčšiu batériu. Kolobežka je však zároveň ťažšia, takže jej prípadné prenášanie bude o niečo komplikovanejšie.

ZDROJ | Bird

Služba Bird Delivery bude spustená v niekoľkých amerických mestách už v najbližších týždňoch. U nás si zatiaľ začíname zvykať na bikesharing, do ktorého sa zapája čoraz viac miestnych spoločností.

ZdrojMashable

Komentáre k článku