Bird Buddy – aj kŕmitko pre vtáčikov môže byť smart

ZDROJ | Kickstarter

Žijeme v dobe, kedy musí byť každý produkt smart, aby nás niečím zaujal. Na Kickstarteri predstavili najnovšie smart kŕmidlo pre vtáctvo Bird Buddy.

Kickstarter prišiel s perfektným produktom, ktorý si za prvých pár dní na seba slušne zarobil. Ide o inteligentné kŕmidlo pre vtáčiky. Pokiaľ už rozmýšľate nad darčekmi na budúce Vianoce, Bird Buddy bude ideálny darčekom.

Pozrite siAngry Birds Epic – nahnevané vtáky v novom šate štýlu RPG

Jeho hlavnou funkciou je zabudovaná kamera, ktorá každého opereného návštevníka odfotí a pošle vám fotku do mobilu. Následne tieto fotky zbiera a vytvára z nich foto zbierky.

Taktiež vždy, keď priletí k búdke vtáčik, pošle sa na váš smartfón notifikácia a vy tak môžete sledovať online stream priamo cez telefón.

Taktiež stojí za pozornosť, že kamera dokáže rozoznať jednotlivé vtáčie druhy a vy si tak môžete robiť zbierku jednotlivých vtákov, ktoré navštívia kŕmidlo.

ZDROJ | Kickstarter

Umelá inteligencia, ktorá je v kamere zabudovaná, dokáže rozoznať až 1 000 druhov vtáctva. Dokonca vďaka zabudovanému mikrofónu dokáže kŕmidlo rozpoznať vtáka podľa spevu.

Čo sa týka rozlíšenia kamery, tá dokáže zachytiť 5 Mpx fotky a 720p HD video stream. 6 040 mAh batéria sa nabíja cez USB-C kábel.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siBionický vták lieta nenápadne a dobije sa sedením na vajci

Samotná kamera sa dá od kŕmidla jednoducho vybrať a v domácom prostredí nabiť. Znamená to, že pokiaľ máte kŕmidlo Bird Buddy niekde na pevno zavesené, stačí dať dole iba kameru a samotnú búdku môžete nechať na svojom mieste. Jednoduché je aj dopĺňanie krmiva – stačí zo zadnej časti nasypať krmivo cez otvor.

ZDROJ | Kickstarter

Pokiaľ vás kŕmidlo pre vtáčikov zaujalo, kúpiť sa dá v rámci predobjednávkovej ceny na Kickstarteri za 139 € s doručením kdekoľvek po svete. Jediným problémom je, že dátum vydania je až september 2021, takže ak si kŕmidlo objednáte teraz, príde vám až o trištvrte roka. Oficiálna cena bude navýšená na 169 €.

ZdrojKickstarter

Komentáre k článku