Bimotal Elevate – urobte si zo svojho bicykla elektrický pomocou gadgetu

ZDROJ | Bimotal

Elektrické bicykle sú populárnym trendom, ktorý neustále rozširuje svoju ponuku. Pokiaľ však nechcete meniť svoj milovaný bicykel za nový, existuje šikovný gadget Bimotal Elevate.

Ten vám umožní pomocou nástroja, ktorý si pripevníte k brzde, dodať bicyklu doplnkový elektrický pohon. Zariadenie dokáže bicyklu dodať 750 W motor.

Gadget sa pripevní k diskovej brzde a zároveň je pripojené k batérii, ktorú nájdeme pripevnenú na ráme bicykla, ktorá veľkosťou pripomína fľašu na vodu.

ZDROJ | Bimotal

Pozrite siShimano EP8 – motor pre elektrický bicykel, ktorý chce konkurovať Boschu

Bimotal Elevate zariadenie je kompatibilné s väčšinou bicyklov. Výnimku môžu tvoriť tie bicykle, ktoré nedisponujú úchytom na diskové brzdy.

Hmotnosť 250 Wh batérie je približne 1,5 kilogramu a na jedno nabitie poskytne dojazd na úrovni 25 až 50 kilometrov v závislosti od štýlu jazdy, terénu a stúpania.

Maximálna podporovaná rýchlosť je slušných 45 kilometrov za hodinu a krútiaci moment dosahuje 100 Nm.

Jediným nedostatkom môže byť, že systém Bimotal Elevate funguje iba na klasický pohon cez riadidlá a nie ako asistencia pri šliapaní do pedálov ako sme zvyknutí pri bežných elektrických bicykloch.

Na druhej strane, samotnú inštaláciu tohto gadgetu zvládnete jednoducho a pokiaľ sa rozhodnete, že pôjdete bez prídavného elektro-motora, jednoducho si ho zložíte za 20 sekúnd. Takýmto spôsobom váš bicykel zároveň odľahčíte.

ZDROJ | Bimotal

Pozrite siSlovenský Kellys vyvinul nový elektrický bicykel z revolučného materiálu

Čo nepoteší, je určite cena, ktorá je nastavená na 1 950 dolárov. Za takúto cenu už dnes kúpite kvalitný elektrický bicykel od renomovaných výrobcov. Jediným dôvodom na kúpu tak môže byť citová naviazanosť na súčasný bicykel alebo nedostatok priestoru na uloženie dvoch bicyklov.

Pokiaľ vás Bimotal Elevate zariadenie zaujalo, kúpiť sa bude dať od budúceho roku. Bližšie informácie si môžete prečítať na oficiálnej stránke výrobcu.

ZdrojBimotal

Komentáre k článku