BIG-i – robotický rodinný asistent je už vo vývoji

BIG-i

BIG-i je koncept osobného, rodinného asistenta, prostredníctvom ktorého si môžete v domácnosti zanechávať odkazy, pripomienky a množstvo iného.

BIG-i sa môže stať vaším osobným rodinným robotom.

https://www.youtube.com/watch?v=p_qEpq0NKw0

Kombinuje v sebe viacero funkcií – hlasové programovanie, rozpoznávanie tvári, schopnosť zachytávať pohyb v okolí, samostatne sa pohybovať v priestore, ovládať pripojené spotrebiče, sprostredkovať video hovor a iné.

Pozrite siASUS Zenbo – robot s milou tvárou a šikovnými funkciami

https://www.youtube.com/watch?v=VfT7wL_9raw

S rodinným robotom BIG-i môžete hravo komunikovať s ostatnými rodinnými príslušníkmi, aj keď nie ste doma. Môžete si nechávať odkazy, pripomienky a množstvo ďalších. Možnosti sú vraj neobmedzené.

https://www.youtube.com/watch?v=WNvnlPWxQ0E

Robot funguje na operačnom systéme NXROBO OS, ktorý vám umožňuje hlasové programovanie zariadenia. Momentálne je schopný komunikovať s vami v čínskom a anglickom jazyku.

Pozrite siHitachi EMIEW3 – nahradí robot asistentov predaja?

BIG-i má rozmery 76,5 x 34 centimetrov. Hmotnosť zariadenia je asi 12 kilogramov. Vo vnútri by sa mal nachádzať štvorjadrový procesor neznámeho výrobcu; priestorový optický systém, resp. navigácia; 720p fotoaparát, guľový mikrofón, Wi-Fi, Bluetooth. V jadre sa taktiež nachádza aj niekoľko senzorov – svetelný senzor, teplomer, gyroskop a iné.

K BIG-i by mala byť dostupná aj aplikácia, ktorá by vám mohla sprostredkovať ovládanie robota aj vo vašej neprítomnosti.

BIG-i
ZDROJ | BIG-i

Produkt by mal byť dostupný v žltom, oranžovom, zelenom a modrom farebnom variante.

Pozrite siAlpha 2 – robot pre všetkých členov domácnosti?

Momentálne sa však produkt nachádza vo fáze vývoja. Ak sa už teraz zaregistrujete na odber noviniek prostredníctvom e-mailu, neskôr môžete získať produkt so zľavou 50 dolárov, v prepočte asi 45 €.

ZdrojNXROBO

Komentáre k článku