Big Bang – luxusné smarthodinky zo Švajčiarska

ZDROJ | Hublot

Švajčiarsky Hublot je tradičný výrobca hodiniek, vyrába ich už od roku 1980. Včera ohlásil príchod prvých smartwatch Big Bang. Prinášajú luxusný vzhľad, špičkové materiály a Wear OS.

ZDROJ | Hublot

Dizajn novinky je inšpirovaný modelom Big Bang z roku 2005, odvtedy vydal Hublot niekoľko verzií. Teraz prišiel rad na elektronickú verziu. Hublot prináša dve varianty, titán (5 200 $) a keramika (5 800 $). Oba modely sú umiestnené v 42 mm puzdre so zafírovým kryštalickým sklom nad AMOLED displejom. Na pravej strane nechýba rotačná korunka, ktorá slúži na posúvanie používateľského rozhrania, dá sa tiež stlačiť a potvrdiť výber.

ZDROJ | Hublot

Hublot Big Bang sú odolné voči vode, aj preto ich výrobca dodáva s koženým remienkom. To sa môže zdať, vzhľadom na ich cenu, mierne kontraproduktívne. Nie je to tak. Už v roku 1980 spôsobil Hublot revolúciu v hodinárstve kombináciou 18 karátového zlatého puzdra s gumeným remienkom, čím vytvoril nový typ hodiniek. Táto odvážna kombinácia vytvorila nový štýl Art Fusion, ktorý sa stal akýmsi poznávacím znakom výrobcu. Odvtedy sa guma stala jedným z hlavných materiálov Hublot-u a symbolom jej moderného prístupu k hodinárstvu.

ZDROJ | Hublot

Big Bang poháňa Snapdragon Wear 3100 spárovaný s 1 GB RAM a 8 GB úložného priestoru. To predstavuje úplne obyčajnú zostavu pre Wear OS. Oveľa horšie je však absencia GPS a NFC. Používateľ teda nevyužije lokalizačné služby a ani s nimi nezaplatí. Aby toho nebolo málo, kapacita batérie je 300 mAh, výdrž luxusných hodiniek tak bude zrejme len jeden deň.

ZDROJ | Hublot

Hublot využil svoje dlhoročné znalosti a implementoval do hodiniek originálne funkcie. Nájdete to napríklad analógovú funkciu Time Only, tá ponúka večný kalendár s presnou fázou mesiaca či druhé časové pásmo GMT, ktoré realistickým spôsobom ukazuje Zem. Funkcie boli pravdaže upravené tak, aby sa naplno využili možnosti, aké ponúka výpočtová technika a displej.

Hodinky majú byť k dispozícii v Európe, Veľkej Británii, USA a v Číne. Dátum uvedenia na trh však zatiaľ nie je známy.

ZDROJ | Hublot

Cena luxusných hodiniek nie je malá, je to zhruba štrnásť kusov najpredávanejšej značky na svete, Apple Watch. Ak by ste si tie kupovali obrok, mali by ste počas 28 rokov smarthodinky s aktuálnym systémom a najnovšími technológiami. Vydrží 28 rokov Hublot Big Band?

ZdrojHublot

Komentáre k článku