Bicolor – Hra s číslami, v ktorej sa nepočíta

ZDROJ | 1Button

Nenápadná hra Bicolor od spoločnosti 1Button je založená na číslach, no o matematiku v hre nejde. Upúta si vás pekným dizajnom a hlavne vysokou návykovosťou.

https://vimeo.com/93162176

Celý mechanizmus hry Bicolor je jednoduchý. Každý level má niekoľko štvorcov, ktoré na sebe majú napísané číslo. Štvorce s plnou výplňou slúžia na kreslenie čiar a štvorce bez výplne slúžia na mazanie čiar. Čísla na oboch typoch štvorcov znázorňujú, o koľko políčok sa môže štvorec posunúť. Úlohou hráča je plné štvorce využiť na nakreslenie čiar, ktoré musí následne prázdnymi štvorcami vymazať.

Pozrite siDeadCore – zábavná, no miestami poriadne náročná skákačka

Hra ponúka celkovo 16 farebných kapitol, v ktorých sa nachádza vždy po 15 levelov, dokopy teda 240 levelov. Náročnosť sa zvyšuje postupne. Prvé levely slúžia skôr ako tutoriál, no tie posledné môžu poriadne potrápiť hlavu. Vďaka tomu, že má každá kapitola inú farbu, hráča vizuál neomrzí.

Celý dizajn hry je minimalistický a vďaka tomu aj prehľadný. Najväčšou výhodou hry je, že po dohraní každého levelu sa hráč automaticky presunie do nasledujúceho levelu. Hráča tak nerušia žiadne reklamy či načítacie obrazovky a ani si neuvedomí ako prejde niekoľko levelov za sebou.

Medzi slabiny Bicolor patrí nedostatok levelov. Tých 240 levelov prejde človek rýchlejšie, ako by chcel a po dohraní si ich akurát tak môže zahrať znova. Pri opätovnom hraní ale zostávajú všetky levely odomknuté a neexistuje možnosť, ako progres zresetovať. Navyše pri dohraní všetkých levelov sa človeku zdajú prvé kapitoly až príliš jednoduché, takže ich ani nebude mať chuť hrať znova.

Pozrite siBlack The Fall – ťažké časy komunizmu sú späť

Bicolor ponúka za cenu 2,29 eur dávku návykovej zábavy, no hra by si zaslúžila dostať ďalšiu várku levelov v podobe nákupu v aplikácii. Tak podarený koncept hry v dobrom prevedení je škoda opustiť a štúdio 1Button z neho mohlo ešte ťažiť. Taktiež je veľká škoda, že hra nevyšla aj na Android.

ZDROJ | 1Button

Bicolor89%

Veľkosť:
12,3 MB
Platforma:
iOS 7.0 alebo vyšší
Cena:
2,29 €

Bicolor je hra s číslami bez počítania s pekným dizajnom a vysokou návykovosťou ktorá z počiatku vyzerá veľmi jednoducho, no neskôr pekne potrápi mozgové závity. Hra by si však zaslúžila viac levelov a verziu pre Android.

Komentáre k článku