BFT – Bear Focus Timer vás donúti sústrediť sa na prácu

Práce pribúda, termíny horia, ale namiesto práce si bezducho prezeráte Instagram? Nie ste sami, no aplikácia BFT – Bear Focus Timer vám zo začarovaného kruhu prokrastinácie pomôže uniknúť.

Hneď na úvod treba povedať, že aplikácia BFT – Bear Focus Timer je založená na mnohokrát omieľanej metóde Pomodoro. Ak túto metódu nepoznáte, ide o rozloženie pracovného a oddychového času do pravidelne sa opakujúcich intervalov. Pomodoro vám dáva 25 minút na prácu, 5 minút na krátku prestávku a po štyroch opakovaniach 25 minút na dlhší oddych.

Aplikácia BFT sa od iných Pomodoro aplikácií líši v tom, že časovač spustíte jedine v prípade, že telefón položíte na stôl displejom nadol. Na jednej strane vám tento úkon mentálne nakopnutie, že skutočne začínate pracovať a na druhej strane vás to donúti odložiť telefón a nedotýkať sa ho, kým nepríde čas na prestávku.

Ak však predsa len telefón vezmete do ruky a otočíte ho, medveď, teda maskot aplikácie, vám to oplatí vyčítavým pohľadom. Aby sa vám pri práci lepšie sústredilo, v aplikácii je vstavaných niekoľko ambientných zvukov, vrátane nočnej prírody, ohňa alebo dažďa.

Medzi ambientnými zvukmi si môžete vyberať v nastaveniach, kde okrem toho môžete meniť dĺžku jednotlivých časových intervalov, počet opakovaní a tiež zvuk upozornenia. Tu sa možnosti aplikácie BFT – Bear Focus Timer bohužiaľ (alebo našťastie?) končia.

Pozrite siAhaaa – slovenská aplikácia, ktorá vám osvieži pamäť pri telefonátoch

Pozitívne je, že aplikácia má veľmi jednoduché prostredie, ktoré nebude odvádzať vašu pozornosť od práce. Na druhej strane by však neuškodilo, ak by sa v aplikácii dali sledovať aspoň isté štatistiky, grafy alebo iné údaje, ktoré by mohli smerovať k sebazdokonaľovaniu.

BFT – Bear Focus Timer90%

Veľkosť:
65.4 MB
Platforma:
iOS 10.0 alebo novší
Cena:
0,00 €

BFT - Bear Focus Timer je jednoduchá aplikácia pre iOS, ktorá vám pomocou metódy Pomodoro a ambientných zvukov pomôže so sústredením pri práci alebo štúdiu.

Komentáre k článku