Bezdrôtová parkovacia kamera Mio na držiak EČV

Azda každému je jasné, že GPS navigácie do automobilov už nie sú a nikdy už nebudú tým, čím bývali pred pár rokmi. Doslova nedostupným artiklom, ktorý si mohli dovoliť len profesionálni vodiči. Dunajom však pretieklo už veľa vody a jednoúčelové GPS navigácie sa dostali do silnej defenzívy.

 Mio parkovacia kamera

Mio preto po množstve vylepšení, ktoré však vždy dobehli smartfóny s GPS modulom zas pridáva niečo nové. Ide o bezdrôtovú parkovaciu kameru pre automobily, ktorá si pripevňuje na držiak EČV (značky). Celý systém je zložený z viacerých častí. Základom je samozrejme modul s odolnou kamerou (certifikácia IP67), vysielač a prijímač. Vysielač je potrebné pripevniť niekde v kufri, aby bol chránený, prijímač bezdrôtového signálu sa zas inštaluje k samotnej GPS navigácii.

Mio parkovacia kamera

Pozorovacie uhly kamery výrobca udáva až na 120° horizontálne a 100° vertikálne. Nechýba ani automatické zapnutie a vypnutie po zaradení spiatočky. Škoda však, že výrobca zatiaľ nešpecifikoval bližšie túto zaujímavosť a ani to, či bude možné v aute použiť takéto kamery hneď dve (vpredu, vzadu), alebo aj viac. Na druhej strane však bude podľa výrobcu jednoduché prepojiť takúto parkovaciu kamerku s inými systémami v automobile, ktoré majú LCD displej, teda integrované GPS navigácie cez AV rozhranie. Už len vyriešiť ochranu pred neprajníkmi, vandalmi a zlodejmi. Cenu ani dostupnosť výrobca zatiaľ nezverejnil.

 

Foto: Mio

Komentáre k článku