beyerdynamic ponúka prvé štupľové slúchadlá s personalizáciou zvuku

ZDROJ | beyerdynamic

Nemecký výrobca beyerdynamic predstavil nový produktový rad štupľových slúchadiel Byrd. V ponuke sú hneď dva modely a to Soul Byrd a Blue Byrd. Oba sú do uší a majú ovládanie na kábloch.

Dizajn na každodenné nosenie, nízka hmotnosť a nadštandardný zvuk. Všetko toto sľubuje nemecký výrobca vo svojom novom produktovom rade Byrd.

ZDROJ | beyerdynamic

beyerdynamic Soul Byrd

Soul Byrd je základný modelom radu. Káblové slúchadlá majú veľký frekvenčný rozsah 10 Hz až 25kHz so zachovaním minimálnej hodnoty harmonického skreslenia na úrovni menej ako 0,015 %. Sľubujú vyvážený zvuk na každodenné počúvanie. Dennému používaniu je prispôsobený aj dizajn, respektíve konštrukcia štupľov. Ovládanie hlasitosti a prijímania hovorov je na kábli, nechýba mikrofón na telefonovanie. Pripojenie k zdroju hudby je pomocou 1,2-metra dlhého káblu a  3,5 milimetrovým jackom. Slúchadlá majú tiež klip na upevnenie k tričku, v balení je viacero veľkostí nástavcov do uší a ochranné púzdro. 

ZDROJ | beyerdynamic

beyerdynamic Blue Byrd

Blue Byrd ponúkajú možnosť personalizácie zvuku, ktorá bola doteraz dostupná len na veľkých slúchadlách. Povodcom technológie personalizácie zvuku je nemecká spoločnosť Mimi Hearing Technologies a je to vôbec prvýkrát čo bola použítá v štupľových slúchadlách. Optimalizácia je podľa individuálneho sluchu používateľa. Nastavenie prebehne tak, že poslucháč absolvuje sluchovú skúšku, počas ktorej systém rozpozná, ktoré frekvenčné pásma vníma silnejšie a ktoré slabšie. Ekvalizér sa podľa tohto testu následne automaticky prispôsobí. Tento model je bezdrôtový s podporou protokolu aptX. Vstavaná batéria vydrží na jedno nabitie hrať 6 hodín. Dobíjanie je pribaleným USB-C káblom. Váha slúchadiel je 6 gramov. 

ZDROJ | beyerdynamic

Cena Soul Byrd je na stránkach výrobcu 79 €, za Blue Byrd zaplatíte 129 €. 

Komentáre k článku