B&O Beovision Harmony – dizajnový televízor s pohyblivými reproduktormi

ZDROJ | B&O

Na milánskom týždni dizajnu predstavili Bang & Olufsen televízor inšpirovaný motýlimi krídlami a modelovým radom z minulosti. Pohyblivé reproduktory s dreveným obkladom pútajú pozornosť.

Dánska spoločnosť Bang & Olufsen predstavila 77-palcový televízor s OLED panelom od LG s unikátnym dizajnom a s pohyblivými reproduktormi. V neaktívnom stave pôsobí Beovision Harmony ako moderná skulptúra. Po tom, čo televízor zapnete sa od seba začnú oddeľovať dva reproduktory, ktoré sa následne zasunú pod OLED zobrazovací panel. Dizajnéri sa pri tomto dynamickom prvku nechali inšpirovať motýlími krídlami.

ZDROJ | B&O

Predné pohyblivé panely sú vyrobené z dubového dreva a hliníku. Vzor na drevených reproduktoroch má pritom skvalitňovať hudobný zážitok. Keď je televízor vypnutý, panely sú spojené tak, že zakrývajú zobrazovaciu plochu, ktorá je pomerne nízko pri zemi. V takomto poskladanom stave môžete reproduktory používať na počúvanie hudby. Po tom, čo televízor zapnete, sa zobrazovací panel začne vysúvať, reproduktory sa roztvoria a zasunú pod zobrazovací panel.

https://www.youtube.com/watch?v=16ZYt3MC4OE

Pozrite siBang & Olufsen Beoplay P6 – štýlovka s krásnym zvukom

Aktívne zvukové trojkanálové centrum podporuje DSP. 77-palcová OLED obrazovka od LG má ponúknuť jasnejší obraz, vyššiu svietivosť a jasné farby. Presnú špecifikáciu výrobca zatiaľ nezverejnil.

ZDROJ | B&O

Riešenie vychádza z modelového radu Capri, ktorú Bang & Olufsen predstavil v roku 1959. V tej dobe bolo morené práve dubové drevo v interiéri a zákazníci chceli, aby im moderné technológie „nerozbíjali” ucelený drevený interiérový dizajn.

Pozrite siBang & Olufsen BeoVision 14 – Ultra HD a Android v luxusnom obale

Beovision Harmony ponúkne predinštalované služby Tune-In a Deezer. Výrobca sľubuje možnosť stremovania cez Apple Airplay 2. Vo výbave nebude chýbať Chromecast a Bluetooth. Inteligentný operačný systém webOS 4.5 od LG umožní prístup ku všetkým službám, ktoré sú dnes bežne využívané. Samozrejmosťou má byť dekóder priestorového 7.1ch zvuku, ktorý umožní pripojiť osem reproduktorov z produktového radu Beolab.

ZDROJ | B&O

Súčasťou balenia bude diaľkový ovládač vyrobený z jediného kusu ergonomicky tvarovaného hliníka. Najmä ním však budete môcť ovládať zvukový systém.

ZDROJ | B&O

Bang & Olufsen Beovision Harmony bude dostupný od októbra 2019 a jeho cena by sa mala pohybovať okolo 18 500 eur. Pohyblivé panely budú okrem dubového, tiež v hliníkovom a textilnom spracovaní.

ZdrojB&O TS

Komentáre k článku