Beoplay HX – maximálny komfort, ANC a 35 hodín výdrže

ZDROJ | Bang & Olufsen

Bang & Olufsen predstavil luxusné náušné slúchadlá Beoplay HX. Okrem pôsobivej výdrži na jedno nabitie ponúkajú tradične špičkový zvuk a mimoriadne kvalitné prevedenie. Aj vďaka tomu ich cena nie je pre každého.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Zvuk majú na starosti 40 mm meniče s neodýmovými magnetmi a basovými
portami zabezpečujúcimi vynikajúci basový výkon. Frekvenčný rozsah je 20 až 22 000 kHz, citlivosť 95 dB (1 kHz/1 mW) a impedancia 25 Ohmov.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Každý náušník je vybavený dvoma mikrofónmi, ktoré sa postarajú o zrozumiteľný prenos hlasu a o kvalitné odfiltrovanie hluku a šumu. ANC je opäť o niečo kvalitnejšie vďaka novej generácii Digital Adaptive Active Noise Cancellation. Okrem adaptívneho potláčania hluku (ovláda sa na ľavom náušníku) je k dispozícii aj režim Transparent.

Pravé slúchadlo má dotykové rozhranie, pomocou ktorého môžete prehrávať, pozastaviť prehrávanie, vypnúť/zapnúť zvuk, regulovať hlasitosť alebo prijať/ukončiť hovor.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Náušníky sú vyrobené z mäkkej jahňacej kože. Vnútorný materiál tvorí pamäťová pena, ktorá sa prispôsobí tvaru a krivkám ucha. Hlavový most je z hliníka, zhora je pokrytý kravskou kožou, spodná časť je potiahnutá pletenou látkou.

Pozrite siBeoplay H95 – Bang & Olufsen oslavuje 95. výročie prémiovými slúchadlami

Aplikácia Bang & Olufsen umožňuje meniť zvukové profily, režimy ANC a pristupovať k všetkým funkciám slúchadiel. Slúchadlá podporujú Bluetooth 5.1 a kodeky aptX Adaptive, AAC a SBC. Ľahšie párovanie umožnia technológie Apple Made for iPhone (MFi), Google Fast Pair a Microsoft Swift Pair. Nechýba podpora hlasových asistentov.

K dispozícii je USB-C port na nabíjanie, zvuk môžete získať aj cez 3,5 mm audio konektor (v balení nájdete je aj 125 cm kábel). Slúchadlá sa nabíjajú zhruba 3,5 hodiny, lítium-iónová batéria má kapacitu 1 110 mAh. Spomínaných 35 hodín výdrže na jedno nabitie je v prípade aktívneho Bluetooth a ANC. Bez filtra hluku je to ešte o 5 hodín viac.

ZDROJ | Bang & Olufsen

Beoplay HX sú na výber v troch farbách: čierna, piesková a medená (Black Anthracite, Sand a Timber). Čierne prevedenie je už k dispozícii, svetlá verzia príde na trh o mesiac a v máji aj elegantná medená. Za Beoplay HX zaplatíte 499 eur, v cene je tvarované látkové puzdro, ktoré chráni slúchadlá a ich príslušenstvo na cestách.

ZDROJ | Bang & Olufsen

ZdrojBang & Olufsen

Komentáre k článku