Bentley ukázalo svoju predstavu elektromobilu, vyzerá zaujímavo

Výrobca automobilov značky Bentley ide s dobou. I preto spoločnosť ukázala svetu na ženevskom autosalóne nový elektromobil s názvom Bentley EXP 12 Speed 6E.

ZDROJ | Bentley

Nie len Tesla, ale už aj iné spoločnosti siahajú po autách s elektrickým motorom. Britská automobilka, ktorá je známa výrobou aút pre vyvolených tentokrát neprekvapila cenou, ale druhom auta. Po prvýkrát sme totižto mohli byť svedkami vízie toho, ako má podľa Bentley vyzerať auto budúcnosti s nulovými emisiami.

ZDROJ | Bentley

I napriek tomu, že samotný výrobca sa pohrával s myšlienkou hybridov, pričom jeden má byť dostupný už budúci rok, nateraz milovníkov značky určite poteší i správa o Bentley EXP 12 Speed 6E.

ZDROJ | Bentley

Podľa slov Wolfganga Dürheimera, jedného z predstaviteľov spoločnosti, sa pri návrhu elektromobilu kládol dôraz na dizajn. Auto má dokázať, že nie každé vozidlo na elektrický pohon musí vyzerať ako chladnička a že i takéto auto môže vzbudzovať emócie. Zároveň koncept poslúži ako odrazový mostík do budúcna, pričom výrobca bude načúvať návrhom zákazníkov.

Pozrite siTeslá má nový Model S 100D, zameraný je na dojazd

ZDROJ | Bentley

Bentley sa ale s bližšími špecifikáciami nepochválilo. Vieme len o tom, že v aute sa bude nachádzať bezdrôtové nabíjanie, bežná zásuvka či centrálny panel. Ten bude tvorený zahnutým OLED displejom pre zobrazovanie všetkých údajov. Displeje potom budú dostupné i pre pasažierov, určené budú pre konzumáciu mediálneho obsahu.

ZDROJ | Bentley

Na druhej strane chce ale spoločnosť vytvoriť elektromobil, ktorý prejde na „jednu nádrž“ takú istú vzdialenosť ako ich auto na fosílne palivo. Bentley EXP 12 Speed 6E by teda teoreticky mohlo v budúcnosti zvládnuť cestu Londýna to Paríža. Samozrejme bez potrebnej zastávky na dobitie.

Pozrite siTesla Model S P100D zrýchli za 2,58 sekundy, konkurovať bude hyperšportom!

ZDROJ | Bentley

I napriek tomu, že osud konceptu stále nie je istý, ak by sa predsa len dostať do výroby, dostupný bude najprv v Číne. Práve táto krajina sa totiž stále viac spolieha na obnoviteľné zdroje a tamojší trh má veľký potenciál.

ZdrojBentley

Komentáre k článku