Bentley Mulliner Bacalar je vrcholom luxusu za 1,7 milióna €

ZDROJ | Bentley

Novinka z dielne britskej automobilky Bentley nesie prívlastok najvzácnejšieho dvojsedadlového Bentley našej éry. V čom je Mulliner Bacalar tak výnimočné?

Bentley Mulliner Bacalar je kombináciou toho najlepšieho. Dizajn vznikol v karosárni Bentley Mulliner, auto vychádza z Bentley Continental GT, doplnky sú z minuloročného konceptu Bentley EXP 100 GT. Créme de la créme.

ZDROJ | Bentley

Pod kapotou sa skrýva bi-turbo 6-litrový benzínový 12-valec s výkonom 485 kW, teda 659 koní, s krútiacim momentom 900 Nm. Ten poháňa všetky štyri 22-palcové kolesá. Tento rozmer je v základnej výbave. Výrobca zapracoval 8-stupňovú automatickú prevodovku. Bentley uviedlo, že maximálna rýchlosť sa dostala na 320 kilometrov za hodinu.

ZDROJ | Bentley

V čom je však Bentley Mulliner Bacalar skutočne iné je možnosť ho personalizovať do maximálnej možnej miery. Samotná automobilka hovorí, že karosáreň Mulliner tu nie je preto, aby z nej vychádzali prvotriedne Bentley, tak ako sme zvyknutí, ale aby ponúkala presne to, čo žiadajú najnáročnejší klienti. A takéto požiadavky vždy stoja na detailoch. 

Názov Bentley zvolilo podľa nezvyčajne modrého mexického jazera. Ak ho majiteľ nikdy nevidel, môže si ho obzrieť na nie práve skromnom displeji umiestnenom na palubnej doske luxusnej novinky. 

ZDROJ | Bentley

Prvky karosérie z uhlíkových vlákien sú z triedy prvotriedne a luxusné, no dnes už až tak neohromia. Viac zaujme zákazková farba. Tá na prezentovanom modeli nesie názov Yellow Flame, teda žltý plameň, a je až nezvyčajne metalická. Farba je namiešaná, okrem iného, z ryžových šupiek a pigment jej dodáva primiešaný 90% oxid kremičitý. Ako bonus je farba výrazne ekologickejšia, než bežne požívané. 

ZDROJ | Bentley

Ako sme spomenuli, model vychádza z Bentley Continental GT, no absolútne nové sú predné a zadné svetlá, nárazníky, prieduchy alebo difúzory, v ktorých môžete cítiť inšpiráciu BMW M. 

ZDROJ | Bentley

Aj interiér vám bude pripomínať Continental GT. Avšak, stredová konzola je zdvihnutá, kruhové prieduchy boli vymenené za otvorené mriežky a za každým sedadlom je na mieru prispôsobený odkladací priestor pre batožinu. Tú majiteľ dostane ako darček k autu. 

Drevené obloženie je zo stromov starších ako 5 000 rokov. Tie sa našli na východe Anglicka a tisícročia prežili vďka prírodnému zakonzervovaniu v rašeliniskách vo vlhkej zemi. Aby sa drevo mohlo použiť bolo veľmi pomaly sušené v prísne kontrolovaných podmienkach, čím sa zabránilo praskaniu.

ZDROJ | Bentley

Nevšednému kabrioletu na jedinečnosti pridáva tiež fakt, že ide o limitovanú edíciu 12 kusov. Avšak, tie sa už dávno rozchytali, takže možnosť pozrieť si niekde naživo Mulliner Bacalar bude celkom problém. Mimochodom, cena novinky je 1,7-milióna EUR bez daní a nie všetky budú žlté.  

ZdrojBentley

Komentáre k článku