BenQ smartfóny sú na Slovensku, má ich aj NAY Elektrodom

Všimli ste si, že sa v posledných mesiacoch vrece roztrhlo s novými smartfónmi rôznych značiek, ktoré si môžete kúpiť aj na Slovensku? Tak prichádza naplno ďalšia, BenQ.

Koncom minulého roka sa na našom trhu oficiálne objavilo viacero výrobcov smartfónov. Popri Lenove, Meizu sa v novembri začali na Slovensku oficiálne predávať aj dve novinky od BenQ. Tie boli dostupné len u vybraných internetových predajcov. Teraz prichádzajú aj do 33 kamenných predajní NAY Elektrodom a s lepšími cenami.

BenQ T3
BenQ T3

BenQ F5 a BenQ T3 ponúkajú štvorjadrový procesor a dokocna aj LTE. Vyšší model BenQ F5 má 5-palcový IPS displej s HD (1280 x 720px) rozlíšením, 13 Mpx fotoaparát a internú pamäť 16 GB. Lacnejší BenQ T3 má 4,5“ IPS displej s rozlíšením 960 x 540 pixelov, 8 Mpx fotoaparát a slabšiu len 4 GB internú pamäť. Zaujímavosťou je technológia pre ochranu zraku Low Blue Light, eliminujúca vyžarovanie škodlivého modrého svetelného spektra. A operačný systém? Ako inak – Android, v tomto prípade vo verzii 4.4. KitKat.

BenQ T3
BenQ F5

Určite vás zaujímajú aj ceny. BenQ F5 si kúpite za 169 € a za BenQ T3 zaplatíte 129 €. Obe novinky už v redakcii testujeme a čoskoro si budete môcť prečítať ich podrobný test.

Foto: BenQ

Komentáre k článku