Belgičania vyvinuli systém pre virtuálny návrh kuchýň

ZDROJ | Next Tech

Belgický Next Tech vyvinul systém Touch Reality, vďaka ktorému je možné navrhovať kuchyne virtuálne, pokojne aj na diaľku. Väčší wau efekt to má ale naživo, kedy sa zákazník môže hrať s budúcou kuchyňou ako so stavebnicou z detských čias.

Systém Touch Reality využíva jednoduché stavebné bloky, ktoré reprezentujú jednotlivé prvky v kuchyni. Na veľkom dotykovom displeji ich zákazník či predávajúci môže ukladať podľa svojich preferencií a zároveň sledovať výsledok na obraze hneď vedľa.

Plusom má byť automatický systém, ktorý zabraňuje chybovosti a navrhovaniu prvkov tak, ako by nedokázali byť v realite schodné. Navyše na displeji je jasne viditeľná aj cena jednotlivých prvkov kuchyne, čo má byť ďalšie plus pre zákazníka.

Svoj návrh kuchyne by mal pritom dokázať ktokoľvek. Všetko prebieha na veľkom dotykom displeji v štýle Microsoft Surface Pixelsence. V úvode je potrebné nastaviť parametre miestnosti a jednotlivé prvky. Následne sa už zákazník môže „hrať“ s jednotlivými prvkami kuchyne a dolaďovať si ich podľa vlastného gusta.

Pozitívom je aj široká paleta kuchynských spotrebičov, takže finálny virtuálny návrh kuchyne môže byť na 100% zhodný s realitou. Systém Touch Reality je dostupný hlavne pre kuchynské štúdiá. Na Slovensku tento systém využíva zatiaľ iba jedno štúdio.

Touch Reality je výhodný aj v tom, že v čase zatvorených štúdií v čase nedávnej koronakkrízy je stále možné predávať kuchyne na diaľku.

ZdrojNext Tech

Komentáre k článku